Ballina Etiketimet Ekonomia

Etiketim: ekonomia

BSH: Aktiviteti ekonomik u rrit me 3 % në tremujorin e...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ Vëllimi i aktivitetit ekonomik në vend u rrit me 3 % në tremujorin e fundit të vitit të kaluar, pas...

Ulje e taksave për dy fasha pagash/ Denaj: Rrisim përfitimet për...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, u shpreh se "brenda taksimit progresiv, nga janar 2022 zgjerojmë dy fasha për...

Bushati: Shqipëria kantier ndërtimi, nuk presim të hapet fushata e të...

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ “Shqiptarët dinë ta bëjnë dallimin nga një 97-të që u shkaktua nga qeveria dhe nuk të ruante...

GJERMANI – Ekonomia rritet në TIV 2020 pavarësisht pandemisë

BERLIN, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekonomia gjermane u rrit 0,3%, edhe pas disa lëkundjeve në tremujorin e katërt të vitit 2020, sipas të dhënave...

Denaj: 7,2% të PBB për investime publike që mbështesin rritjen ekonomike...

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha se krahas lehtësimit të barrës fiskale në 2021 qeveria ka në fokus...

Tabaku: Programi i propozuar nga PD synon shpëtimin e ekonomisë

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Drejtuesja politike e PD në degën 3 në Tiranë, Jorida Tabaku u takua sot me biznese në zonën e Bërrylit. Tabaku...

Standard & Poor’s konfirmon perspektivë “të qëndrueshme” për Shqipërinë

TIRANË, 2 shkurt/ATSH/ Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Standard & Poor’s (S&P), në rishikimin më të fundit të saj (1 shkurt 2021), konfirmon për Shqipërinë...

JAPONI – Bie prodhimi industrial, niveli i papunësisë mbetet i sheshtë

TOLIO, 29 janar /ATSH-DPA/ - Prodhimi industrial i Japonisë ra 1,6% në dhjetor nga muaji paraardhës për shkak të pandemisë Covid-19, ndërsa shkalla e...

Basha: Ka ardhur koha të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaron se kryeministri Edi Rama shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë që të ikin nga...

Basha: Shqipëria në krizën më të thellë ekonomike krahasuar me çdo...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se, Shqipëria është sot në krizën më të thellë ekonomike krahasuar me çdo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA