Ballina Etiketimet Ekon

Etiketim: ekon

Fiskalizimi/ Gjatë muajit mars janë lëshuar mbi 250 mijë fatura

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën të ditur se gjatë muajit mars janë lëshuar mbi 250 mijë fatura elektronike. “Numri i faturave...

Aeroporti i Kukësit/ Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi për hapjen e...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Kur kanë mbetur më pak se 10 ditë nga dita kur do të ulet për herë të parë avioni në Aeroportin...

Inflacioni llogaritet 1.2 % gjatë muajit mars

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Inflacioni, që mat ndryshimin vjetor të çmimit të mallrave, llogaritet 1,2 % gjatë muajit mars, ndërsa objektivi i shënjestruar i Bankës...

Operimet në aeroportin e Rinasit dhe në hapësirën ajrore shqiptare kthehen...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar “NënëTereza” rinisën sot, pas një bllokimi prej më shumë se 2 ditësh, për shkak të ndalimit të...

Tatimi mbi të ardhurat personale/ Arkëtohen 6,7 miliardë lekë gjatë 2-mujorit

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Nga tatimi mbi të ardhurat personale janë arkëtuar në buxhetin e shtetit 6,7 miliardë lekë gjatë periudhës janar-shkurt. Sipas raportit të Ministrisë...

Përmirësimi profesional dhe teknologjik/ SHBA dhurojnë laptop-ë për administratën doganore

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Administrata Doganore Shqiptare synon që krahas misionit të saj mbrojtës të kufijve, eliminimin e trafiqeve dhe kontrabandës, të përmirësojë nga ana...

Nis riparimi i shtresave asfaltike në autostradën Tiranë-Durrës, segmenti Qafë-Kashar –...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se ka nisur puna për riparimin e shtresave asfaltike në autostradën Tiranë-Durrës, në segmentin Qafë-Kashar -...

Kaskada e Drinit/ Prurjet 610 m3/s, prodhimi ditor mbi 22 mijë...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) informoi sot se prurjet në Kaskadën e Drinit llogariten 610 m3/s, ndërsa prodhimi është mbi 22 mijë...

Siguria ushqimore/ 249 kontrolle, asgjësohen mbi 5 mijë tonë produkte ushqimore

TIRANË, 7 prill/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

Siguria ushqimore/ 244 kontrolle, asgjësohen mbi 24 tonë produkte ushqimore

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA