Ballina Etiketimet Ecdc

Etiketim: ecdc

SUEDI – ECDC: COVID-19 mes nesh për një kohë të gjatë

STOKHOLM, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - COVID-19 do të jetë me ne për një kohë të gjatë dhe bota duhet të përgatitet për të, paralajmëroi...

COVID-19 – ECDC: Më shumë monitorim për variantet e reja të...

STOKHOLM, 29 dhjetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Shëndetit këshilloi sot që autoritetet e shëndetit publik të rrisin testimin dhe monitorimin për të zbuluar...

COVID-19 – ECDC: Masat kufizuese gjermane mund të mos mjaftojnë

STOKHOLM, 23 nëntor /ATSH-DPA/ - Bllokimi i pjesshëm në fuqi në Gjermani mund të mos mjaftojë për të zvogëluar numrin e infektimeve me COVID-19...

FOKUS – Covid-19 ekspozoi të metat e agjencisë së BE-së për...

BRUKSEL, 31 tetor /ATSH/ - Covid-19 ishte kriza për të cilën u ngrit Agjencia Europiane e Sëmundjeve Infektive (ECDC), por që shërbeu vetëm për...

SUEDI – ECDC: Shtetet të planifikojnë në përparësi për vaksinën antiCOVID-19

STOKHOLM, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Sëmundjeve Infektive u kërkoi sot qeverive të planifikojnë dhe përshtatin strategjitë e tyre të vaksinimit në...

SUEDI – ECDC: Kulmimi i rasteve të reja COVID-19, kërcënimi kryesor...

STOKHOLM, 23 tetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Europiane e Sëmundjeve Infektive (ECDC) paralajmëroi sot se një rritje rajonale në rastet e reja të COVID-19 përbën...

COVID-19 – ECDC: Mbi 50% e BE-së me të kuqe në...

STOKHOLM, 15 tetor /ATSH-AFP/ - Shtatëmbëdhjetë nga 27 vendet në BE, së bashku me Britaninë e Madhe, janë renditur me të kuqe në hartën...

SUEDI – ECDC: Testim dhe gjurmim i rasteve për të frenuar...

STOKHOLM, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Agjencia e Sëmundjes Infektive në Europë u bëri thirrje vendeve të vazhdojnë të zbatojnë masat e duhura për distancimin...

BRITANI E MADHE – ECDC: Europa duhet të përgatitet për një...

LONDËR, 21 maj /ATSH-AFP/- Europa duhet të përgatitet për një valë të dytë të koronavirusit të ri, paralajmëroi sot drejtorja e Qendrës Europiane për...

FOKUS – ECDC: COVID-19 mund të trondisë sistemet e kujdesit shëndetësor

STOKHOLM, 25 mars /ATSH-DPA/- Agjencia Europiane për Sëmundjet Infektive paralajmëroi për rrezikun e lartë nga numri në rritje i rasteve me koronavirus që do...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA