Ballina Etiketimet Easa

Etiketim: easa

GJERMANI – EASA miraton fluturimin e avionëve 737 Max të ”Boeing”

FRANKFURT, 19 janar /ATSH-DPA/ - Agjencia e Sigurisë së Aviacionit të Bashkimit Europian (EASA) pritet të miratojë avionin 737 Max të mbërthyer nga krizat...

GJERMANI – EASA: Boeing 737 Max do të fluturojnë sërish mbi...

KËLN, 24 nëntor /ATSH-DPA/ - Avionët 737 MAX të “Boeing”-ut do të lejohen të fluturojnë sërish mbi Europë nga mesi i janarit 2021, njoftoi...

FRANCË – EASA: Boeing 737 MAX i rikthehet shërbimit në Europë

PARIS, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Boeing 737 MAX, i ngujuar në pistë prej një viti e gjysmë, pas dy aksidenteve tragjike, është në rrugën...

FRANCË – EASA çertifikon avionin e parë elektrik

PARIS, 10 qershor /ATSH-AFP/- Agjensia Europiane e Sigurisë së Aviacionit (EASA) njoftoi sot se ka çertifikuar për herë të parë një avion plotësisht elektrik,...

FRANCË – EASA nis procedurat për harmonizimin e masave shëndetësore në...

PARIS, 4 qershor /ATSH-AFP/- Agjensia Europiane e Sigurisë së Aviacionit (EASA) njoftoi sot se ka rekrutuar një duzinë aeroporte dhe linja ajrore për të...

ROMË – EASA jep alarmin për rrugët ajrore të Mesdheut Lindor

ROMË, 11 prill /ATSH-ANSA/ - Gjendja e tensionuar në Siri detyroi sot Agjencinë Europiane për Sigurinë Ajrore (EASA) të jepte alarmin për rrugët ajrore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA