Ballina Etiketimet Durrës

Etiketim: Durrës

Durrës/ Janar-nëntor 2018, përpunohen mbi 122 mijë kontejnerë TEU

TIRANË, 15  dhjetor/ATSH/- Gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti në portin e Durrësit janë përpunuar 122.394 kontejnerë TEU (njësi kontejnerike) gjithsej.  Shifra e 11-mujorit të vitit...

Durrës/ “Save the Children”, qendër të re për fëmijët me aftësi...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/- Fëmijët me aftësi të kufizuara në qytetin e Durrësit do të kenë tashmë një qendër të re. Bashkia e Durrësit mori sot...

Janar–nëntor 2018: Në portin e Durrësit janë përpunuar mbi 3.3 milionë...

-Përpunohen 504 anije dhe 924 tragete- TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/- Gjatë 11-mujorit të parë të këtij viti në portin e Durrësit janë përpunuar mbi 3.3 milionë...

FOTO/ Durrës, të rinjtë udhërrëfyes të trashëgimisë kulturore dhe turizmit

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/- Në kuadër të nismës ''Edukimi mbi dhe përmes kulturës'' për shkollën e mesme "Naim Frashëri" të Durrësit, u mbyll faza e...

Durrës, rritet numri i udhëtarëve dhe automjeteve në tragete

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Në 10 ditët e para të muajit dhjetor, tragetet janë shfrytëzuar nga 11750 udhëtarë me 1931 autovetura gjithsej. Nga statistikat operative në...

Durrës- Festat e fundvitit, lundrime shtesë për transportin e udhëtarëve

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës – Ankona e kthim gjatë periudhës 16 dhjetor 2018 – 7 janar 2019...

Arrestohet në portin e Durrësit, transportonte lëndë narkotike

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/- Policia Kufitare në Durrës arrestoi drejtuesin e një kamioni, në brendësi të të cilit kishte 5 kg e 300 gr lëndë...

Zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit nga janari...

PRISHTINË, 9 Dhjetor /ATSH/.-Procedurat doganore në Portin  e Durrësit nga Dogana e Kosovës do të nisin nga muaji janar 2019. Dogana e Kosovës deklaroi sot...

Durrës/ Tragetet në janar-nëntor, 7% më shumë mallra se në 2017

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ - Tragetet e linjave Durrës–Bari dhe Durrës–Ankona e kthim gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti kanë transportuar më shumë mallra dhe...

Policia e Durrësit kontrolle në 34 subjekte për lëndët plasëse

  TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Drejtoria e Policisë së Qarkut të Durrësit ka vijuar kontrolle intensive në kuadër të urdhrit të lëshuar nga Ministria e...

MOST POPULAR

HOT NEWS