Ballina Etiketimet Duda

Etiketim: Duda

SOFT NEWS – Duda: Veprimi i Brandtit tha më shumë se...

BERLIN, 7 dhjetor /ATSH-DPA/ - Presidenti polak Andrzej Duda lavdëroi sot vendimin e ish-kancelarit gjerman, Willy Brandt, për t’u gjunjëzuar para një memorial të...

POLONI – Presidenti Duda pozitiv me Covid-19

VARSHAVË, 24 tetor /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda ka rezultuar pozitiv me koronavirusin, deklaroi zëdhënësi i tij, Blazej Spychalski në Twitter duke shtuar...

POLONI – Duda: Vendi duhet të përgatitet për refugjatët bjellorusë

VARSHAVË, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Paqëndrueshmëria e vazhdueshme në Bjellorusinë fqinje mund të nënkuptojë një valë refugjatësh në Poloni në të ardhmen e afërt,...

POLONI – Duda rizgjidhet president

VARSHAVË, 13 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda fitoi zgjedhjet presidenciale në Poloni me 51,21% të votave, pas numërimit të 99,97% të votave...

POLONI – Duda dhe Trzaskowski në përpjekjet e fundit përpara balotazhit

VARSHAVË, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Kandidatët presidencialë të Polonisë, Andrzej Duda, në detyrë dhe kryetari i bashkisë së Varshavës, Rafal Trzaskowski, do të bëjnë...

POLONI – Duda dekreton ndalimin e birësimit nga çiftet e së...

VARSHAVË, 6 korrik /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda ka nënshkruar një dekret, sipas të cilit personat e lidhur në martesë, por të së...

POLONI – Duda fitues i raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale

VARSHAVË, 28 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti aktual polak, Andrzej Duda dhe kandidati centrist i ''Koalicionit Qytetar'', Rafal Trzaskowski do të hyjnë në raundin e...

SHBA – Duda: Asnjë plan amerikan për armë bërthamore në Poloni

VARSHAVË, 23 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti polak Andrzej Duda, pas bisedimeve në Shtëpinë e Bardhë me presidentin amerikan Donald Trump, deklaroi se nuk ka...

SHBA – Takim Trump-Duda për të ardhmen e marrëdhënieve dypalëshe

VARSHAVË, 24 qershor /ATSH-PAP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda do të shërbejë si zëdhënës për rajonin dhe për interesat aleate në takimin e tij...

POLONI – Duda përkrah votimin me postë për zgjedhjet presidenciale

VARSHAVË, 9 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda favorizon zhvillimin e  zgjedhjeve të ardhshme presidenciale vetëm me votim me anë të postës,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA