Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Vogue, Dua Lipa në listën e grave më me influencë në...

TIRANË, 31 maj /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është renditur në listën e 25 figurave femërore më me influencë dhe frymëzuese në Britani...

Dua Lipa pasi “ndezi” Kievin, në koncertin e Formula 1 në...

TIRANË, 28 maj /ATSH/ - Dua Lipa “ndezi” Kievin me këngët e saj, para se të luhej topi i parë, në ceremoninë e finales...

Dua Lipa, mes tre artistëve më të dëgjuar në botë

TIRANE, 7 Maj /ATSH/ - Këngëtaret shqiptare tashmë po ngjiten lart e më lart në arenën ndërkombëtare me sukseset e tyre. Këngët e tyre...

Dua Lipa në hapjen e ‘Champions League’

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të bëjë hapjen e natës finale të ‘Champions League’. Lajmi është dhënë pas publikimit të...

Dua Lipa në kopertinën e ”Vogue”, Turqi

TIRANE,1 Maj /ATSH/ - Nga nesër në çdo pikë shitje të revistave në Turqi, kopertina e prestigjiozes “Vogue” do të mbajë portretin e Dua...

Dua Lipa suksesi botëror, 2 milionë albume të shitura

TIRANE,30 Prill /ATSH/ - Dua Lipa ka arritur shifrën 2 milionë përsa i përket albumeve të shitura në të gjithë botën. Këngëtarja shqiptare, e cila...

Fenomeni i vitit, Dua Lipa shënon suksesin e radhës

TIRANE,10 Prill/ATSH/- Fenomeni i vitit, Dua Lipa me origjinë nga Prishtina do të mbajë në prill një turne në qytetet më të mëdha. 22-vjeçarja ka...

Dua Lipa dhe Rita Ora pjesëmarrëse në “Germany’s Eho Awards”

TIRANE, 13 Mars /ATSH/ - Këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa dhe Rita Ora në muajin prill do të marrin pjesë në ceremoninë...

Këngëtaret me origjinë Shqiptare, “korrin” sukses në arenën ndërkombëtare

TIRANE,7 Mars /ATSH/ - Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë këngëtaret shqiptare të cilat kanë arritur të jenë të suksesshme në arenën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA