Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Bebe Rexha dhe Dua Lipa, dy vajzat shqiptare nominohen për “Grammy”

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - Bebe Rexha dhe Dua Lipa kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar. Dy vajzat shqiptare u nominuan...

Dua Lipa, artistja më e dëgjuar në Britaninë e Madhe

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Dua Lipa është artistja më e transmetuar në Britaninë e Madhe këtë vit, sipas statistikave të Spotify dhe Apple...

Dua Lipa realizon një tjetër ëndërr

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ - Revista prestigjioze ''Vogue'', në Britani për muajin janar ka zgjedhur pikërisht Dua Lipën në kopertinën e saj. Ky numër...

Dua Lipa nuk ndalet, rrëmben një tjetër çmim

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ - Dua Lipa është ylli i momentit në skenën e muzikës botërore. Në fakt, ajo ka qenë edhe ylli i...

Dua Lipa pas koncertit për Skënderbeun: Dashuria për rrënjët e mia...

TIRANË,20 nëntor /ATSH/ - Të hënën u zhvillua në Vatikan një koncert në nder të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu. Pjesëmarrës në mbrëmjen e...

Dua Lipa vazhdon të thyejë rekorde me “New Rules”

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ - Hiti i Dua Lipës "New Rules" vazhdon të thyejë rekorde edhe një vit pas publikimit. Kënga ka arritur 1.5 miliardë...

Berlin, Dua Lipa merr Bambin e Artë

TIRANË, 17 nëntor /ATSH/ - Në Berlin u ndanë sërish çmimet BAMBI, njërin prej tyre e mori këngëtarja britanike me prejardhje nga Kosova, Dua...

Dua Lipa shënon edhe një tjetër sukses

TIRANË,3 nëntor /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses tjetër, duke u zgjedhur artistja më e mirë...

Muzika britanike rekord të ardhurash nga Dua Lipa dhe Ed Sheeran

TIRANË,2 nëntor /ATSH/- Muzika britanike arriti një vit rekord në 2017, falë artistëve si Dua Lipa, Ed Sheeran dhe Harry Styles, apo Rag'n'Bone Man. Raporti...

Dua Lipa, performancë në Abu Dhabi

TIRANË,30 tetor /ATSH/ - Dua Lipa do performojë në 1-vjetorin e hapjes së muzeut të artit në Abu Dhabi. Ylli i muzikës pop do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA