Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Dua Lipa nominohet për herë të parë në Grammy

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Mbrëmjen e së dielës zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy. Këngëtarja Dua Lipa ka zbuluar lajmin fantastik. Ajo do...

“Dua Lipa”, albumi i një artisteje femër më i transmetuar në...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - Albumi i Dua Lipës ka hyrë në histori si albumi i një artisteje femër më i transmetuar në botë. “Dua...

Dua Lipa 1.9 milionë klikime për këngën e re ...

TIRANË, 25 janar /ATSH/ - Kanë kaluar vetëm 16 orë që kur Dua Lipa publikoi kolonën zanore të filmi “Alita: Battle Angel”, 'Swan Song'...

Dua Lipa do performojë mes artistëve në ‘Brit Awards’

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Dua Lipa do jetë mes artistëve që do performojë në 'Brit Awards' muajin e ardhshëm. Këngëtarja do këndojë së...

Dua Lipa zbulon surprizat për 2019

TIRANË, 19 janar /ATSH/ - Dua Lipa e ka nisur me këmbë të mbarë vitin e ri.  Këngëtarja me origjinë shqiptare u nominua me...

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndalet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht...

Dua Lipa publikon datën për lançimin e këngës së re

TIRANË,7 janar /ATSH/ - Dua Lipa ka konfirmuar se më 25 janar 2019 do të publikojë këngën e saj të “Swan Song”. “Swan Song” është...

Dua Lipa, në mesin e 10 albumeve më të shitura për...

TIRANË, 5 janar /ATSH/ - Dua Lipa është artistja femër me albumin më të shitur për vitin 2018. Ajo ishte e vetmja këngëtare në...

Këngëtarja Dua Lipa bëhet pjesë e një filmi të njohur

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ - Këngëtarja e famshme shqiptare Dua Lipa është kthyer në një nga artistet më në zë të momentit. Por ajo...

Dua Lipa prezanton kënga e saj për filmin Alita: Battle Angel

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Fituesja e çmimit Grammy, Dua Lipa do të interpretojë këngën e re "Swan Song" për filmin Alita: Battle Angel, një aventurë epike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA