Ballina Etiketimet Dua Lipa

Etiketim: Dua Lipa

Dua Lipa në kopertinën e revistës “ELLE”: Kosova ka përcaktuar atë...

TIRANË, 10 prill /ATSH/ - "Dua Lipa është e ardhmja e muzikës pop", shkruhet në revistën amerikane "ELLE", ku Dua është në kopertinën e...

Dua Lipa pjesë e filmit ”Bond 25”

TIRANË, 4 prill /ATSH/ - Këngëtarja me origjinë shqiptare do të këndojë kolonën zanore të filmit "Bond 25", i fundit si agjenti 007 i...

Dua Lipa triumfon me dy çmime në “Global Awards 2019”

TIRANË, 9 mars /ATSH/ - Dua Lipa, ka fituar edhe dy çmime të reja në eventin e madh "Global Awards".   Dua Lipa ka rrëmbyer çmimin...

FOTO/ Dua Lipa fytyra e re e fushatës “Pepe Jeans London”

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ - Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka njoftuar se do të jetë pjesë e fushatës reklamuese të xhinseve...

Dua Lipa, fituese e çmimit “British Single”

TIRANË, 21 shkurt /ATSH/ - Mbrëmjen e djeshme u zhvillua ndarja e çmimeve britanike të muzikës “Brit Awards 2019”. Yjet pjesëmarrës në këtë eveniment sivjet...

Sonte Brit Awards vë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/ - Brit Awards ka vënë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën. Dy këngëtaret me origjinë shqiptare konkurrojnë me njëra-tjetrën në të...

Dua Lipa zbulon se kush qëndron pas suksesit të saj

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ - Dua Lipa është një prej këngëtareve më të suksesshme në botë. Famën e madhe e mori në vitin 2015...

“The Sun”: Dua Lipa, ylli që dominon muzikën botërore

TIRANË, 18 shkurt /ATSH/ - Suksesi i padiskutuar i këngëtares së famshme me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka tërhequr vëmendjen e "The Sun". Në...

Dua Lipa fiton dy çmime Grammy

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ - Dua Lipa ka bërë krenarë gjithë shqiptarët, duke fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor Grammy Awards. Ylli...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha për herë të parë të nominuara...

TIRANË, 9 shkurt /ATSH/ - Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore. Dhe në 62-vjetorin e eventit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA