Home Tags Dua Lipa

Tag: Dua Lipa

Dua Lipa niset drejt Kosovës,flet shqip: Mezi pres t’iu shoh

TIRANË, 8 gusht /ATSH/ - Dua Lipa është nisur sot drejt Kosovës ku do të japë një koncert madhështor. Në një video në Instagram...

“The Guardian”: Dua Lipa rrit imazhin e Kosovës

TIRANË,6 gusht /ATSH/ - Dua Lipa ka arritur famë ndërkombëtare dhe tani mund të realizojë dëshirat e familjes së saj. Ajo do të organizojë...

Dua Lipa do këndojë kolonën zanore të filmit “James Bond”

TIRANË,18 korrik /ATSH/ - Tashmë është zyrtare, Dua Lipa do të këndojë kolonën zanore të filmit “James Bond”, në hapat e gjigandëve të muzikës...

Dua Lipa pushton botën e muzikës, me tre nominime në VMA

TIRANË,17 korrik /ATSH/ - Dua Lipa hyri në histori kur u bë femra e parë që u nominua me 5 çmime në Brit Awards....

Dua Lipa thyen rekordin e klikimeve për vitin 2017

TIRANË,28 qershor /ATSH/ - Pas një lajmi të mirë për këngëtaren e njohur shqiptare Dua Lipa, ajo është shfaqur tepër e entuziazmuar. Lajmi i mirë...

Vogue, Dua Lipa në listën e grave më me influencë në...

TIRANË, 31 maj /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është renditur në listën e 25 figurave femërore më me influencë dhe frymëzuese në Britani...

Dua Lipa pasi “ndezi” Kievin, në koncertin e Formula 1 në...

TIRANË, 28 maj /ATSH/ - Dua Lipa “ndezi” Kievin me këngët e saj, para se të luhej topi i parë, në ceremoninë e finales...

Dua Lipa, mes tre artistëve më të dëgjuar në botë

TIRANE, 7 Maj /ATSH/ - Këngëtaret shqiptare tashmë po ngjiten lart e më lart në arenën ndërkombëtare me sukseset e tyre. Këngët e tyre...

Dua Lipa në hapjen e ‘Champions League’

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Këngëtarja shqiptare Dua Lipa do të bëjë hapjen e natës finale të ‘Champions League’. Lajmi është dhënë pas publikimit të...

Dua Lipa në kopertinën e ”Vogue”, Turqi

TIRANE,1 Maj /ATSH/ - Nga nesër në çdo pikë shitje të revistave në Turqi, kopertina e prestigjiozes “Vogue” do të mbajë portretin e Dua...

MOST POPULAR

HOT NEWS