Ballina Etiketimet Drejtesia

Etiketim: drejtesia

Manja: Drejtoria e Antikorrupsionit punë e pakompromis në çdo institucion

TIRANË 26 tetor /ATSH-I.Vata/ Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit e institucioneve të varësisë në Ministrinë e Drejtësisë. Në...

SPAK hapa pozitiv në hetimin e krimit të organizuar/ Reforma në...

TIRANË, 19 qershor /ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u shpreh se, "referoma në drejtësi ka bërë ndryshime thelbësore në sistemin e drejtësisë dhe...

390 prokurorë e gjyqtarë të vetuar nga nisja e procesit, 139...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Rreth 390 gjyqtarë dhe prokurorë janë përballur deri tani me organin e Vetingut, proces kyç i cili ka nisur që në...

Ruçi: Reforma në Drejtësi është e pakthyeshme dhe e papengueshme

TIRANË, 10 maj /ATSH – I. Vata/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi u shpreh sot në Ditën Kombëtare të Drejtësisë se kjo ditë është...

Dita Kombëtare/ Fara e drejtësisë së re ka zënë rrënjë dhe...

TIRANË, 10 maj/ATSH/ "Fara e drejtësisë së re ka zënë rrënjë dhe frytet po vijnë". Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka...

“Meta, Berisha, Kryemadhi armiq të Reformës në Drejtësi”/ Në NATO na...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, këto zgjedhje vendosin përfundimisht fatin e drejtësisë. Duke folur në një takim me fermerët në...

“Luli është këtu deri në 25 prill, me shpresën që nusja...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, në zgjedhet e 25 prillit është momenti për të dhënë mbështetje maksimale për...

Reformimi i Kodit Penal/ Drafti do t’i nënshtrohet një procesi intensiv...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, së bashku me drejtorin e Shkollës së Magjistraturës Arben Rakipi, prezantoi sot publikisht një iniciativë...

Bilanci 2019/ Gjonaj: Ngritja e SPAK dhe zgjedhja e Kryeprokurorit, rezultate...

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - “Viti 2019-të shënoi dy rezultate të rëndësishme sa i përket drejtësisë, siç ishte ngritja e Prokurorisë së Posaçme kundër...

Studentët e Drejtësisë, përfshirje në proceset e integrimit me kapitullin 23

TIRANË, 27 shtator /ATSH/ - Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka organizuar një takim pune studentë të drejtësisë dhe studentë ekselentë të punësuar në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA