Ballina Etiketimet Draghi

Etiketim: draghi

OKB – Draghi: G20 për Afganistanin për shmangien e katastrofës

NJU JORK, 24 shtator /ATSH-ANSA/ - Ndihma humanitare, siguria dhe të drejtat e njeriut duhet të jenë përparësitë e një G20-e të jashtëzakonshme për...

ITALI – Draghi: Sigurimi i të drejtave dhe ndihmës për afganët...

ROMË, 15 shtator /ATSH-ANSA/ - Ditët e fundit, në Afganistan, ne kemi qenë dëshmitarë të imazheve që na kthejnë në vitet më të errëta...

COVID-19 – Draghi: Të bëjmë atë që duhet bërë, edhe nëse...

ROMË, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Kryeministri italian mbrojti sot vendimin për detyrimin e certifikatës shëndeteësore, ndërsa vazhdojnë tensionet me Lega-n që pajtohet me një...

ITALI- Kërkesa e kryeministrit Draghi për vaksinim të detyrueshëm shkakton stuhi...

ROME, 3 shtator /ATSH-DPA/- Mbështetja e kryeministrit italian Mario Draghi për vaksinimin e detyrueshëm ka shkaktuar një stuhi mes ligjvënësve të vendit. Kreu i partisë...

ITALI – Draghi: Variantet e reja të Covid-19 mund të vonojnë...

ROMË, 23 qershor /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Mario Draghi paralajmëroi se variantet e reja të koronavirusit mund të vononin lehtësimin e kufizimeve. Draghi u tha...

BARCELONË – Draghi: Rimëkëmbja pas pandemisë duhet të jetë e drejtë...

BARCELONË, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri italian, Mario Draghi bëri thirrje për një rimëkëmbje ekonomike të drejtë dhe të afatgjatë pas pandemisë të COVID-19,...

ROMË – Draghi i vlerësuar 50,6% pozitivisht në 100 ditët e...

ROMË, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Rezultatet e sondazhit të kryer nga instituti kërkimor Quorum/YouTrend për kryeministrin italian Mario Draghi treguan se ai u vlerësua...

ITALI – Draghi: Për herë të parë, normaliteti po afron

ROMË, 21 maj /ATSH-ANSA/ - Pas një viti e gjysmë, ne kemi filluar të shohim fundin e kësaj tragjedie, tha sot kryeministri italian Mario...

PARIS – Draghi: Strategjia është të vaksinohemi dhe të respektojmë rregullat...

PARIS, 18 maj /ATSH-ANSA/ - Strategjia është vaksinimi, që ka përmirësuar ndjeshëm situatën, si edhe respektimi i rregullave antiCOVID-19, tha sot kryeministri italian Mario...

ITALI – Draghi: Për rihapjen nevojitet një qasje graduale

ROMË, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Qëllimi ynë është ta rihapim Italinë sa më shpejt të jetë e mundur për turizmin, si të brendshëm, ashtu...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA