Ballina Etiketimet DPSHTRR

Etiketim: DPSHTRR

DPSHTRR/Investimet në logjistikë kanë rritur cilësinë e shërbime për qytetarët

TIRANË, 13 mars /ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor  (DPSHTRR) ka rritur cilësinë e shërbimeve ndaj qytetarëve, përmes investime që ka...

Godina e re e DRSHTRR Berat, kushte dinjitoze pune dhe shërbim...

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Investimi në godinën e re të Drejtorisë së Shërbimit të Transportit Rrugor në Berat do të ofrojë shërbime cilësore për 35...

Auto Moto Park, një ëndërr e shumëpritur së shpejti realitet

TIRANË, 8 mars/ATSH/ Auto Moto Park përbën një hap historik për automotorizmin shqiptar dhe aktivitetet automobilistike, si dhe për promovimin e kulturës së motorsportit. Drejtoria...

Stacionet e ndërmjetme të qëndrimit në linjat e transportit ndërqytetës/ Zgjidhje...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe DPSHTRR, i japin zgjidhje problematikës së miratimit të stacioneve të ndërmjetme të qëndrimit në linjat...

44 shërbime online në DPSHTRR/ 88 vite dhe 221.8 milionë lekë...

TIRANË, 19 janar/ATSH/ Në vitin 2020 numri i shërbimeve online në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor arriti në 44 shërbime, ndërsa...

Rreth 800 mijë shërbime online të DPSHTRR në portalin e-Albania

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka sjellë më pranë qytetarëve 44 shërbime online gjatë vitit 2020 përmes platformës...

Gonxhja: 757% më shumë mjete të reja elektrike në treg

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Numri i mjeteve elektrike të regjistruara për herë të parë në tregun shqiptar njohu rritje me 757% në vitin 2020, krahasuar...

Kontrolli teknik i mjeteve/ Gonxhja: Qytetarët do marrin shërbimin në kushte...

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Shërbimi i kontrollit teknik të mjeteve rrugore tashmë do të kryhet nga shteti. Drejtori i Shërbimit të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja deklaroi...

Gonxhja: Viti 2020 shënoi rekorde në volume shërbimesh, rendiment e të...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Viti 2020, ndonëse një vit i vështirë në kushtet e pandemisë COVID-19, me mbylljen e sporteleve, masave e kufizimeve, shënoi rekorde...

FOTO/ DRSHTRR Shkodër, shërbime me standarde për qytetarët

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Qytetarët e Shkodrës do të aksesojnë më shumë shërbime të standardizuara falë investimit të bërë në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA