Ballina Etiketimet DPA

Etiketim: DPA

Elbasan, hapet Këndi Arkivor në ambientet e bibliotekës “Qemal Baholli”

TIRANË, 29 janar/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave sot ka hapur Këndin Arkivor në ambientet e bibliotekës "Qemal Baholli" në qytetin e Elbasanit. Siç e...

“Gjuha shqipe, nga alfabeti në drejtshkrim”/ Ekspozitë me dokumente e fotografi...

  TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Dokumente dhe fotografi  me vlera të veçanta dhe me rëndësi të jashtëzakonshme që nga Kongresi i Manastirit e deri te Kongresi...

FOKUS – Spitalet belge në vështirësi për shtretër për pacientët me...

BRUKSEL, 9 nëntor /ATSH/ - Belgjikës do t'i mbarojë shtretërit spitalorë pas më shumë se një javë, deklaroi në fund të tetorit një ekspert...

FOTO/Dokumente dhe memoria e Tiranës përgjatë një shekulli përmes ekspozitës se...

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ - Në kuadër të 100 vjetorit të Tiranës si kryeqytet, Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave ka ekspozuar në ambientet e...

IZRAEL – Netanyahu kufizon takimet mes qytetarëve pas shtimit të rasteve...

TEL AVIV, 3 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu rivendosi limitimin e takimeve mes qytetarëve, pasi vendi konfirmoi një numër rekord të infeksioneve...

COVID-19/ DPA ndërpret vizitat vlerësuese: E rëndësishme të mos zvogëlohet besueshmëria...

TIRANE, 24 mars/ATSH/ Drejtoria e Përgjithshme e Akreditimit bën të ditur se kufizimet që pandemia COVID-19 po vendos te bizneset dhe jetët personale kushtëzojnë...

COVID-19/ Drejtoria e Akreditimit shtyn vizitat vlerësuese dhe aplikimet, dokumentacioni vetëm...

TIRANË, 11 mars/ATSH/ Në kuadër të masave paraprake për parandalimin e përhapjes së virusit COVID-19, Drejtoria e Përgjithshme e Akreditimit njoftoi shtyrjen e disa...

Studentët e Gjuhëve të Huaja, ndihmë në përpunimin e dokumenteve arkivore...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ Studentët e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja të Universitetit të Tiranës do të ndihmojnë për përpunimin e dokumenteve arkivore të gjuhëve...

Dixhitalizim për të gjitha dokumentet e komunitetit ortodoks dhe hebre në...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/- Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave nënshkroi sot marrëveshje bashkëpunimi me dy komunitete fetare, Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë si dhe Rabinatin...

FOTOGALERI/ Bullgaria zgjedh Tiranën për takimin e 15-të botëror të medias,...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Agjencia Bullgare e Lajmeve (BTA) dhe Shoqata e Medias Bullgare organizuan në Tiranë, takimin e 15-të Botëror të Medias Bullgare (23-25...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA