Ballina Etiketimet Dogana

Etiketim: dogana

Të ardhurat doganore, 1.9 miliardë dollarë

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Administrata Doganore bën të ditur se të ardhurat doganore kanë shënuar rekord historik, duke ju afruar vlerës prej 1.9 miliardë dollarë...

Procedurat doganore, Gazheli: 8 kompani me autorizimin AEO gjatë vitit 2021

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Nisma “Ballkani i Hapur” do t’i shërbejë rritjes së bashkëpunimit ekonomik mes vendeve, pasi do të lehtësohen një sërë procedurash dhe...

Gazheli, takime me strukturat e degëve doganore Tiranë dhe Durrës

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli, zhvilloi takime me strukturat e degëve doganore Tiranë dhe Durrës. Gjatë këtyre takimeve, kreu i...

Taskforca në portin e Durrësit, rezultate në parandalimin e trafikut të...

TIRANË, 10 nëntor/ATSH/ Funksionimi i Taskforcës permanente të Policisë dhe Doganave në Portin e Durrësit, ka dhënë rezultate surprizuese në drejtim të parandalimit të...

Gazheli: Administrata doganore, angazhim maksimal për lehtësimin e tregtisë

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Doganave mori pjesë në mbledhjen e 12 të Grupit Ndërinstitucional për koordinimin e politikës tregtare dhe lehtësimin...

Të ardhurat nga doganat, 136.1 miliardë lekë

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga administrata doganore përgjatë 9 muajve të parë të këtij viti llogariten 136.1 miliardë lekë. Referuar statistikave,...

Gazheli: Projektet e përbashkëta me partnerët, hap i rëndësishëm drejt integrimit...

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli, priti në një takim zyrtar, Christophe Bergeon, atashe doganor për Evropën Lindore dhe Ballkanin,...

Dogana fton biznesin të aplikojë për statusin “eksportues i miratuar”

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Në funksion të lehtësimit të procedurave doganore dhe nxitjes së eksporteve, Drejtoria e Përgjithshme e Doganave fton të gjitha bizneset eksportuese...

Bashkëpunimi në Dogana, Gazheli takim me ambasadoren franceze

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli, priti në një takim zyrtar, Florence Dobelle, shefe e Shërbimit Ekonomik Rajonal në...

Gazheli, takim me agjentët doganorë

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli zhvilloi një takim me përfaqësues të agjencive doganore, ku diskutuan mbi bashkëpunimin, por edhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA