Ballina Etiketimet Ditelindje

Etiketim: ditelindje

60-vjetori i lindjes së legjendës vlonjate të peshëngritjes, Myslym Myslimi/ Meta:...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Legjenda vlonjate e sportit të peshëngritjes, Myslym Myslimi festoi sot 60-vjetorin e lindjes. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ndodhet...

“Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria”/ Meta përkujton ditëlindjen e...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e  Isa Boletinit. “Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria”, ka cituar...

Di Maio: Shtatë vitet e heshtjes së Schumacher-it na krijuan boshllëk

ROMË, 4 janar /ATSH-ANSA/ - Michael Schumacher mbushi 52 vjeç, njoftoi në FB ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. ''Për shtatë vite me radhë...

Kur kanë ”ditëlindje” edhe… divanët!

ROMË, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Divan në formën e buzëve, i projektuar nga Gufram në vitin 1970, sapo mbushi 50 vjeç. Ky divan, mishërimi perfekt...

Meta në ditëlindjen e aktorit Kallaku, policia merr masa/ Braçe: “Shqetësimin”...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe reagoi lidhur me shkeljen e rregullave antiCOVID, në festën e ditëlindjes së aktorit të humorit Bes Kallaku, ku...

I kufizuar për shkak të Covid-19 mbreti Pele feston 80-vjetorin

SAO PAOLO, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Mbreti Pele do të festojë 80-vjetorin, i kufizuar në shtëpinë e tij për t'u mbrojtur nga koronavirusi, ndërkohë...

Dritëro Agolli, rol unik në formësimin dhe identifikimin e PS-së si...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Dritëro Agolli përveçse një nga shkrimtarët më të mëdhenj në letërsinë shqipe ishte gjithashtu një zë i rëndësishëm përgjatë proceseve demokratike. Kryetari...

Rama uron Helena Kadarenë për ditëlindje: Një grua e jashtëzakonshme shqiptare

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama uroi sot me rastin e ditëlindjes Helena Kadarenë, të cilën e cilësoi një zonjë të rrallë dhe një...

Zaho mbush 6 vjeç, festë në shtëpinë e kryeministrit

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Djali i vogël i Kryeministrit Edi Rama, Zaho, feston sot ditëlindjen e tij të 6-të. Kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda...

SOFT NEWS – Merkel ”feston” ditëlindjen në samitin e Fondit të...

BRUKSEL, 17 korrik /ATSH-ANSA/ - Një foto speciale në fillim të Këshilli Europian për kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministri portugez, Antonio Costa, të cilët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA