Ballina Etiketimet Dita e Europes

Etiketim: Dita e Europes

Soreca: BE mbështetje financiare Shqipërisë për kapërcimin e krizës së COVID-19...

TIRANË, 9 maj/ATSH-Gjergji Mima/ –Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca deklaroi sot se, Bashkimi Europian i ka ofruar mbështetje Shqipërisë për kapërcimin...

Pasojat nga COVID-19/BE tjetër mbështetje Shqipërisë nga buxheti europian në gjysmën...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ “Ndihmës së angazhuar deri tani të Bashkimit Europian për të përballuar situatën e luftës së përbashkët me një armik të padukshëm...

Dita e Europës, Meta mesazh urimi presidentit të KE: Samiti i...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi kreut të Këshillit Europian, Charles Michel me rastin e Ditës...

Dita e Europës/Qasja e BE ndaj Ballkanit Perëndimor, jo thjesht politikë...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ -“Qasja e Europës ndaj Ballkanit Perëndimor nuk është thjesht një politikë zgjerimi, por rikthimi i ballkanasve në shtëpinë dhe familjen e...

VIDEO/ Rama: Gëzuar Ditën e Europës

TIRANË, 9 maj/ATSH/ – Dita e Europës që mbahet çdo vit më 9 maj, kremton paqen dhe unitetin në Europë. Por ky vit është...

Dita e Europës, këtë vit i kushtohet solidaritetit midis BE-së dhe...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Delegacioni i Bashkimit Europian informoi sot se "Dita e Europës këtë vit nderon solidaritetin midis Europës dhe Shqipërisë në përballjen me krizën...

Gjylameti: Dita e Europës, motivim për të vazhduar në projektin e...

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - Në Ditën e Europës deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti ka vënë dhe një herë në dukje përpjekjet e...

Ruçi: Shqipëria i ka rrënjët në qytetërimin europian

TIRANË, 9 maj /ATSH/ - “Shqipëria i ka rrënjët në qytetërimin europian dhe destinacioni ynë i natyrshëm është Europa e vlerave”, është shprehur sot...

Ambasadori rumun: Brezi i ri pjesë e së ardhmes së Europës

TIRANË, 9 maj /ATSH-A.ALLA/- "Në të shkuarën nuk kam imagjinuar shumë gjëra të mira për Shqipërinë por ndërkohë tani dua të theksoj që fakti...

2019, viti i fillimit të bisedimeve për anëtarësim në BE

TIRANË, 9 maj/ATSH/ "2019 është vit historik në rrugën tonë Europiane, viti i fillimit të bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Europian", - deklaroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA