Ballina Etiketimet Diskutime

Etiketim: diskutime

RIAD – SHBA & Arabia Saudite: Sfida të përbashkëta në rajon

RIAD, 6 shkurt /ATSH-SPA/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken dhe ministri saudit i Punëve të Jashtme, Fayçal ben Farhan diskutuan për sfidat...

SHBA – Biden bisedime me aleatët për programin bërthamor iranian

UASHINGTON, 21 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti i SHBA Joe Biden do t'i drejtohet çështjes bërthamore iraniane për kufizimin e programit bërthamor të Teheranit gjatë...

BM – Frost: Një marrëveshje postBrexit me BE mbetet e mundur

LONDËR, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe theksoi sot se një marrëveshje postBrexit me Bashkimin Europian mbetet e mundur, pavarësisht kohës së shkurtër...

BREXIT – Londra dhe Brukseli rifillojnë diskutimet

LONDËR, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian rifilluan sot në mënyrë virtuale negociatat e tyre në përpjekje për të kapërcyer...

FOKUS – Brukseli dhe Londra diskutime për negociatat mbi marrëdhënien tregtare...

LONDËR, 19 tetor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dhe Bashkimi Europian do të diskutojnë sot "formatin" e negociatave të tyre mbi marrëdhënien tregtare post-Brexit,...

BRUKSEL – Stoltenberg: Diskutime Greqi-Turqi në NATO për të zgjidhur krizën

BRUKSEL, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Greqia dhe Turqia kanë rënë dakord të fillojnë bisedimet teknike në selinë e NATO-s, me synimin për të zgjidhur...

IRAN- Teherani: Diskutime konstruktive me kreun e AIEA-së

TEHERAN, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Irani dhe Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike (AIEA) kanë zhvilluar bisedime konstruktive, deklaroi drejtori i Organizatës iraniane për Energjinë...

COVID-19 – Video-konferencë Merkel-Li

BERLIN, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të diskutojë me kryeministrin kinez, Li Keqiang lidhur me pasojat e pandemisë së koronavirusit...

MOSKË – Takim ruso-amerikan mbi kontrollin e armëve

MOSKË, 9 qershor /ATSH-DPA/ - Shtetet e Bashkuara dhe Rusia do të diskutojnë për kontrollin e armëve në Vjenë më 22 qershor, njoftoi Rusia,...

MOSKË – Rusia dhe Turqia diskutime për krijimin e vaksinës...

MOSKË, 23 maj /ATSH-AA/ - Rusia dhe Turqia diskutuan mbi angazhimin e përbashkët për zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit të ri (COVID-19) dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA