Ballina Etiketimet Digjital

Etiketim: digjital

Metaversi, universi paralel që ëndërrojnë gjigantët digjitalë

PARIS, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Imagjinoni një botë digjitale, ku mund të bëni një jetë paralele pa lënë shtëpinë tuaj: mirë se vini në...

EBA nis zhvillimin e monedhës së saj digjitale

DUBAI, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Emiratet e Bashkuara Arabe do të fillojnë monedhën e tyre të parë digjitale deri në vitin 2026, njoftoi sot...

GJERMANI – Volkswagen rrit investimet në lëvizjen elektrike

BERLIN, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Grupi Volkswagen vazhdon të përqendrohet në transformimin drejt lëvizjes digjiitale dhe po riforcon investimet në teknologjitë e së ardhmes,...

FOKUS – Mbi 250 propozime kundër kaosit të informacionit

PARIS, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Forumi mbi Informacionin dhe Demokracinë prezantoi sot më shumë se 250 propozime që synojnë të luftojnë dezinformimin dhe kaosin...

BRUKSEL – PE kërkon kontroll strikt për gjigantët Google dhe Facebook

BRUKSEL, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian votoi për një kontroll më strikt të gjigantëve digjitalë si Google apo Facebook duke nxitur pushtetin ekzekutiv...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA