Ballina Etiketimet Dialogu

Etiketim: dialogu

​10 vjet nga nisja e dialogut teknik Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 8 mars/ATSH/- Bisedimet teknike në mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, kanë filluar më 8 mars 2011. Deri te fillimi i...

Dialogu me Serbinë/ Hoti: Bazë janë Kushtetuta, territori dhe njohja reciproke

PRISHTINË, 14 janar/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti deklaron se marrëveshja përfundimtare me Serbinë, duhet të përfshijë njohjen reciproke ndërmjet dy vendeve. Hoti...

Dialogu Kosovë-Serbi/ ​Kosnett: Nuk ka marrëveshje të gatshme në Uashington

PRISHTINE, 23 qershor/ATSH/- Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka deklaruar se SHBA nuk është pro shkëmbimit të territoreve. Gjatë një emisioni televiziv, diplomati...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Mbështesim plotësisht rolin që SHBA dhe BE kanë në...

TIRANË, 22 qershor/ATSH/ "Ne duhet ta mbështesim plotësisht rolin që SHBA-ja dhe BE-ja kanë në procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, për të...

Hoti: Arritja e marrëveshjes Kosovë-Serbi është interes jetik për Kosovën

PRISHTINE, 3 qershor /ATSH/ -I mandatuari për kryeministër Avdullah Hoti gjatë prezantimit të programit qeverisës në Kuvend, theksoi se sa i përket dialogut me...

Osmani: Qeveria, e vetmja që ka legjitimitet të drejtojë dialogun me...

PRISHTINË, 10 mars /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, priti sot delegacionin e Gjermanisë dhe të Francës, të udhëhequr nga këshilltari i...

Zyrtari gjerman: Mazhoranca dhe opozita të ulen në bisedime, zgjedhjet e...

TIRANË, 25 prill/ATSH/ - Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestagut gjerman, Christian Schmidt i cili ndodhet në Tiranë për një vizitë...

Haradinaj letër kryeministrave të botës për dialogun Kosovë-Serbi

PRISHTINË, 29 janar/ATSH/- Kryeministri Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm u ka dërguar letër shpjeguese të gjithë kryeministrave të botës, me anë të së cilës...

Veseli: Vetëm uniteti i garanton fitore Kosovës

PRISHTINË, 27 dhjetor /ATSH/ - Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, tha në hapje të takimit me ambasadorët e vendeve të QUINT-it, Presidentin Hashim Thaçi,...

Dialogu Kosovë – Serbi, Thaçi: Marrëveshje gjithëpërfshirëse

PRISHTINË, 24 dhjetor /ATSH/ - Presidenti Hashim Thaçi bisedoi sot me kryesuesit e Ekipit Negociator, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin, për fazën e fundit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA