Ballina Etiketimet Di maio

Etiketim: di maio

Di Maio: Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar...

TIRANË, 6 mars/ATSH/  Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio theksoi sot se "Europa nuk mund ta quajë veten vërtet të bashkuar nëse...

Di Maio: Europa të tregohet në lartësinë e aspiratave të shqiptarëve

TIRANË, 5 mars /ATSH/ “Europa duhet të tregohet në lartësinë e aspiratave të shqiptarëve”, u shpreh sot ministri i Punëve të Jashtme të Italisë,...

Di Maio: Shtatë vitet e heshtjes së Schumacher-it na krijuan boshllëk

ROMË, 4 janar /ATSH-ANSA/ - Michael Schumacher mbushi 52 vjeç, njoftoi në FB ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. ''Për shtatë vite me radhë...

FOKUS – Ministri i Jashtëm italian thirrje Komisionit Europian: Blini vaksina...

ROMË, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Italia nuk është tërhequr në këtë situatë të vështirë dhe ka dhënë, falë mundësive kombëtare ushtarake në fushën e...

FOKUS – Di Maio: Krishtlindje në shtëpi për mënjanimin e valës...

ROMË, 9 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Gjatë pushimeve të Krishtlindjeve pritet që rreth 15 milionë italianë do të udhëtojnë në destinacione të ndryshme, pra niveli...

Deklarata e përbashkët/ Di Maio: Marrëdhënie të reja mes dy popujsh...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio u shpreh në një intervistë televizive dhënë gjatë vizitës që zhvilloi së fundmi...

Meta pret ministrin Di Maio: Vlerësojmë rolin proaktiv të Italisë në...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës Italiane, Luigi...

Komiteti i Përhershëm Shqipëri-Itali/ Di Maio: Formë dialogu dhe ballafaqimi për...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar Italian, Luigi Di Maio deklaroi sot se Italia do të mbështesë Shqipërinë në...

Krijohet Komiteti i Përbashkët i Përhershëm/ Italia, pranë Shqipërisë për garantimin...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, në një deklaratë të përbashkët për media në Tiranë, me ministrin italian të Punëve të...

Italia, mbështetje të plotë rrugëtimit europian të Shqipërisë/ Di Maio: Lufta...

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Ministri i Jashtëm dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar i Republikës së Italisë, Luigi di Maio konfirmoi sot në Tiranë, mbështetjen e Italisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA