Ballina Etiketimet Dhune

Etiketim: dhune

Hodaj: Shqiptarët e panë live kush ushtroi dhunë

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/-Zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj reagoi ndaj akuzave të opozitës se ishte Policia e Shtetit që ushtroi dhunë ndaj qytetarëve duke e...

Balla-protestuesve: Koha të ndaheni nga kjo e keqe e madhe

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/-Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar protestën e sotme të opozitës. "28 vite Sali Berisha po ai! Kur...

OSBE: Nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për incidentet e...

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ "Nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për incidentet e sotme". Kështu është shprehur sot Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, e...
video

Ambasada e SHBA: Dëmtimi i pronës publike dhe dhuna nuk janë...

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. "Mbështesim...

Miratohet udhëzuesi për parandalimin e radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm në...

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve në bashkëpunim të ngushtë me Komitetin Shqiptar të Helsinkit bëri të mundur hartimin dhe...

SOFT NEWS – 10 000… fëmijë për Inter-Sassuolo!

MILANO, 17 janar /ATSH-ANSA/ - Do të jenë mbi 10 000 fëmijë të pranishëm në stadiumin ''San Siro'' natën e së shtunës për ndeshjen...

VJENË – AI akuzon Hungarinë për dhunë të tepruar ndaj protestuesve

VJENË, 19 dhjetor /ATSH-APA/- Organizata për të drejtat e njeriut ''Amnesty International'' ka akuzuar policinë e Hungarisë për përdorimin e "dhunës së panevojshme dhe...

FRANCË – RSF: Rritje e dhunës ndaj gazetarëve në 2018

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjatë vitit 2018, të paktën 80 gazetarë janë vrarë në të gjithë botën për shkak të ushtrimit të detyrës...

Lufta kundër dhunës me bazë gjinore, nxënësit e kryeqytetit i bashkohen...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ - Fushatës kundër dhunës me bazë gjinore iu bashkuan sot nxënësit e gjimnazeve "Myslym Keta" në Kombinat dhe "Bedri Llagami" në...

Lufta ndaj dhunës, vijon fushata ndërgjegjësuese me nxënësit në shkollat e...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ - Në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës në familje  fushata ndërgjegjësuese është zhvilluar në shkollat "Edith Durham" dhe "Petro...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA