Ballina Etiketimet Dhune

Etiketim: dhune

FRANCË – RSF: Rritje e dhunës ndaj gazetarëve në 2018

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjatë vitit 2018, të paktën 80 gazetarë janë vrarë në të gjithë botën për shkak të ushtrimit të detyrës...

Lufta kundër dhunës me bazë gjinore, nxënësit e kryeqytetit i bashkohen...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ - Fushatës kundër dhunës me bazë gjinore iu bashkuan sot nxënësit e gjimnazeve "Myslym Keta" në Kombinat dhe "Bedri Llagami" në...

Lufta ndaj dhunës, vijon fushata ndërgjegjësuese me nxënësit në shkollat e...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ - Në kuadër të 16 ditëve të aktivizimit kundër dhunës në familje  fushata ndërgjegjësuese është zhvilluar në shkollat "Edith Durham" dhe "Petro...

Incidenti në QSUT, Ministria e Shëndetësisë dënon dhunën ndaj personelit mjekësor

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj ekipit mjekësor në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ku...

“Bëje Botën Portokalli”, çelet fushata kundër dhunës me bazë gjinore

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ - Shpallet fushata e aktivizimit të dhunës me bazë gjinore dhe dhunës në familje nën sloganin: Bëje Botën Portokalli! Dëgjomë dhe...

MEKSIKË – 175 politikanë të vrarë në një vit

MEKSIKO SITI, 11 shtator /ATSH-DPA/ – Vitin a kaluar janë vrarë 175 politikanë në Meksikë, sipas një analize për rrezikshmërinë nga kompania “Etellekt”. “Një numër...

BERLIN – Merkel: Urrejtja e rrugës nuk ka vend në Gjermani

BERLIN, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se urrejtja e rrugës nuk kishte vend në Gjermani, pas incidenteve që zgjatën...

Dhuna në familje, mbrojtje që në momentin e parë të denoncimit...

TIRANË, 22 gusht/-Duke filluar nga kjo javë, kanë hyrë në fuqi ndryshimet e reja në ligjin për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare, të...

Stop dhunës, për herë të parë video për gratë dhe vajzat...

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ - Gratë dhe vajzat me aftësi të kufizuara shpesh përjetojnë diskriminim të dyfishtë, për arsye të gjinisë dhe aftësive të tyre...

SHBA – Facebook fshin lajmet e rreme që nxisin dhunë

MENLO PARK, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Facebook do të fshijë informacionet e rreme të postuara në rrjet dhe që mund të nxisin dhunë në...

MOST POPULAR

HOT NEWS