Ballina Etiketimet Demtim

Etiketim: demtim

Xenon zbulon dëmtimin e mushkërive deri në tre muaj pas infektimit...

LONDER, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Shërimi nga Covid-19 nuk është një rrugë e lehtë, pasi kontraktimi i virusit në mënyrë simptomatike mund të ketë...

FOTO/ Lista e pallateve me dëme të mëdha që sipas inxhinierëve...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Paraditen e sotme, bashkia e Tiranës zhvilloi një dëgjesë publike me inxhinierë dhe ekspertë për të dhënë vlerësimin e tyre nëse...

KINË – Pekini: SHBA po dëmton besimin e ndërsjellë mes dy...

PEKIN, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi akuzoi sot SHBA-në se po dëmtonte seriozisht besimin e ndërsjellë mes dy vendeve,...

Dëmtohet nga tërmeti godina e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, vijon...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Tërmeti që goditi Shqipërinë në 26 nëntor nuk ka kursyer as institucionet shtetërore. Dëmtime të mëdha strukturore janë konstatuar në godinën...

Lëkundjet e tërmetit dëmtojnë kalanë e Prezës, çahet muri prej guri

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Tërmeti i rënë mëngjesin e sotëm ka krijuar dëme edhe në kalanë e Prezës, monument kulture, e cila nisi të ndërtohej...

“Inter” në hall, pas Sanchez dëmtohet dhe Politano

TIRANË, 7 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Humbja me “Borussia Dortmund” të martën në mbrëmje, në kuadër të javës së katërt të Ligës së Kampionëve, nuk është...

“PSG” fitore “e hidhur” ndaj “Touluse”, dëmtohen Mbappe dhe Cavani

TIRANË, 26 Gusht /ATSH/ -Fitorja e thellë 4-0 e PSG ndaj Toulusës ka qenë e hidhur për parizienët, pasi i kushtoi disa dëmtime të...

FUTBOLL – Hazard mungon fillimin e sezonit të Real Madrid për...

BARCELONË, 16 gusht /ATSH-DPA/ -Ylli i sapoardhur tek “Real Madrid”, Eden Hazard do të mungojë fillimin e sezonit për shkak të një dëmtimi,  njoftoi...

Ndërtim i 40 banesave dhe rikonstruksion i 80 të tjerave të...

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti i 1 Qershorit në Qarkun e Korçës do të jenë gati në vjeshtë. Deklarata u bë nga...

Tropojë – Dëmtuan materialet zgjedhore, ndalohen 7 persona

TIRANË, 19 qershor/ATSH/- Policia e Tropojës ka arrestuar 7 persona me akuzën e dëmtimit të materialeve zgjedhore, ndërsa janë proceduar në gjendje të lirë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA