Ballina Etiketimet Deme

Etiketim: deme

SHBA – Më shumë se një miliard dollarë dëme për shkak...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Ujërat kanë filluar të tërhiqen nga Miduesti amerikan, i prekur nga përmbytje historike që kanë sjellë vdekjen e të...

MJEDIS – ”Christian Aid”: 85 miliardë dollarë dëme në vitin 2018

LONDËR, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Rreth 85 miliardë dollarë rezultojnë dëmet nga 10 fatkeqësitë e klimës gjatë vitit 2018, sipas entit britanik ''Christian Aid''. Ngjarjet...

MAQEDONI – Një tërmet 4,2 ballë Rihter godet vendin

SHKUP, 19 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë të shkallës Rihter, u regjistrua në orën 06:00 në Maqedoni. Epiqendra e tërmetit ishte...

UASHINGTON – Uragani ”Michael” shkakton dëme rreth Floridas

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Uragani ''Michael'' u zvogëlua në një uragan të kategorisë 1 pak më pare se të godiste brigjet e gjirit...

INDONEZI – Një tërmet me magnitudë 5,9 ballë Rihter godet Lombokun

MATARAM, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Një tërmet me magnitudë 5,9 ballë të shkallës Rihter goditi sot ishin indonezian të Lombokut, sipas Institutit amerikan të...

Foto/Nis evidentimi i dëmeve të produkteve bujqësore në Elbasan

TIRANË, 24 korrik/ATSH/-Pas rrebeshit të ditës së kaluar në fshatrat e Elbasanit dhe dëmeve të shkaktuara në produktet bujqësore, ka nisur evidentimi i dëmëve...

6 lëkundje tërmeti, 40 banesa të dëmtuara në tre qarqe

TIRANË, 4 korrik/ATSH/.- Në Shqipëri gjatë ditës së sotme janë regjistruar 6 lëkundje sizmike nga ora 11:08 deri në orën 13:35. Ministria e Mbrojtjes në...

Ministria e Mbrojtjes: Nga tërmeti vetëm dëme materiale

TIRANË, 4 korrik/ATSH/.- Tërmeti i rënë paraditen e së mërkurës në disa qytete të Shqipërisë, me intensitet 6 ballë dhe magnitudë 5.1 e shkallës Rihter,...

Epiqendra e tërmetit në Durrës, flet prefekti Nasto

TIRANË, 4 korrik/ATSH/.- Lëkundjet e tërmetit të ndjera sot në vendin tonë kanë sjellë vetëm dëme materiale. Prefekti i Durrësit, Roland Nasto, në një prononcim...

Dëmtohen 70% të kulturës bujqësore në Elbasan, Balla: Grup pune për...

TIRANË, 15 qershor/ATSH/-Një stuhi breshëri dhe shiu të rrëmbyer gjatë orëve të pasdites të së enjtes shkaktoi dëme të mëdha në disa fshatra të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA