Ballina Etiketimet Dekorim

Etiketim: dekorim

Titulli “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” për Batalionin shqiptaro-amerikan “Atlantiku”  

TIRANË, 16 Prill /ATSH/ - Presidenti Meta dekoroi sot Batalionin shqiptaro-amerikan “Atlantiku” me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Me anë të një ceremonie të...

Meta vlerëson sportistët e shquar të klubit “Skënderbeu”

TIRANË, 28 dhjetor /ATSH/ - Në kuadrin e Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi gjatë një ceremonie të veçantë të...

“Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” për peshëngritësin Briken Calja

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ - Peshëngritësi Briken Calja është dekoruar me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut”. Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekoroi peshëngritësin Briken...

Ish-ambasadori Arvizu, merr titullin “Për Merita të Veçanta Civile”

TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ - Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander A. Arvizu u vlerësua sot nga Presidenti i Republikës me Titullin...

Thaçi dekoron Era Istrefin për promovimin e Kosovës nëpër botë

PRISHTINË,20 korrik /ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me medalje presidenciale këngëtaren Era Istrefi, si mirënjohje për kontributin e saj për...

Drejtori i USAID, Hope dekorohet me medaljen presidenciale

PRISHTINË, 12 korrik/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dekoroi sot me medalje presidenciale drejtorin e USAID-it James Hope. Presidenti  tha me këtë rast se "nuk...

Mori titullin “Naim Frashëri”, violinistja shqiptare: Vlerësim për gjithë njerëzit e...

TIRANË, 29 qershor/ATSH/-Pas dekorimit me titullin e lartë “Naim Frashëri”, violinistja  e shquar shqiptare me famë botërore, Ervis Gega e ka konsideruar atë vlerësim të...

Thaçi dekoron me medalje pas vdekjes ish-rektorin Ejup Statovci

PRISHTINË, 25 Maj/ATSH/.- Presidenti Hashim Thaçi dekoroi sot me Medaljen Presidenciale Jubilare të 10 vjetorit të Pavarësisë ish-rektorin Ejup Statovci (pas vdekjes). "Për kontributin e...

Thaçi dekoron gjeneralin Clark me “Medaljen Presidenciale”

PRISHTINË, 16 Maj/ATSH/.- Presidenti Hashim Thaçi dekoroi sot me "Medaljen Presidenciale Jubilare", gjeneralin amerikan, Wesley Clark. "Gjenerali Clark ishte shumë këmbëngulës për të siguruar lirinë...

FOTO- Fieri, pranverë me art dhe ngjyra

TIRANË, 10 Maj/ATSH/.- Investimet e kryera në Fier, i kanë dhënë një pamje mbresëlënëse qytetit, në jug të vendit. Dekorimi i pallateve, si dhe lulishtet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA