Ballina Etiketimet Deklarate

Etiketim: deklarate

BRUKSEL – Hungaria vë veton ndaj deklaratës së BE-së për Hong...

BRUKSEL, 5 maj /ATSH-DPA/ - Hungaria bllokoi sot planet e Bashkimit Europian për të kritikuar ndryshimet elektorale në Hong Kong. “Ambasadori i Hungarisë vuri veton...

EANA: Duke mbrojtur lirinë e medias ne mbështesim demokracinë

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Duke mbrojtur lirinë e medias ne mbështesim demokracinë, thuhet në një njoftim të Aleancës Europiane të Agjencive të Lajmeve,...

“Kemi të gjitha provat”/ Balla: 50 deputetë kanë firmosur për shkarkimin...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për mediet nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga...

Bylybashi: Në javën zgjedhore, bashkia e Durrësit shpërndau 6 milion euro...

TIRANË, 1 maj /ATSH/ Ish deputeti i Partisë Demokratuke Oert Bylybashi në një deklaratë për median tha se, gjatë muajve mars dhe prill, bashkitë...

Vasili: Monitoruesit ndërkombëtarë dhe KQZ të verifikojnë numërimin e votave në...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ftoi sot monitoruesit ndërkombëtarë dhe KQZ të nisen drejt Durrësit dhe të verifikojnë...

Zgjedhjet parlamentare të mirorganizuara/ Deklarata e BE-së: Forcat politike përgjegjësi për...

TIRANE, 27 prill/ATSH/ Të dielën, populli i Shqipërisë ushtroi të drejtën e tij demokratike për të votuar. Përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell dhe Komisioneri për...

Rushaj: Avantazhi i PD në njësinë 8 do të thellohet, besoj...

TIRANË, 24 prill /ATSH/ "Avantazhi i PD në njësinë 8 do të thellohet, besoj që vullneti i njerëzve për ndryshim do ti paraprijë kjo...

Numërimi i votave/Soreca: Procesi duhet të vijojë pa probleme dhe vonesa

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, u shpreh se "është dita e dytë e vëzhgimit në këtë moment...

Basha: Numërimi i votave do përfundojë me fitoren e madhe të...

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokrati Lulzim Basha, falenderoi të gjithë mediet për punën e tyre, ndërsa theksoi se numërimi i votave...

Muzhaqi: PD të mos e vonojnë procesin, duke kërkuar vazhdimisht pushim

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Zëdhënësja e fushatës së Partisë Socialiste, Bora Muzhaqi, tha se "ndërkohë që shqiptarët presin përfundimin sa më parë të numërimit,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA