Ballina Etiketimet Deklarate

Etiketim: deklarate

PD: Mësuesit u mashtruan për rritjen e pagave

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi deklaroi sot se qeveria i mashtroi mësuesit për rritjen e pagave, ndërsa nuk mori asnjë masë...

Basha: Mirënjohës BE-së për mbështetjen ndaj Shqipërisë në momente të vështira

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se sulmet ndaj Bashkimit Europian dhe vendeve anëtare nuk e mbulojnë dot dështimin...

Përmbytjet/ Vasili: Qeveria nuk ishte në krye të detyrës

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Nënkryetari i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI), Petrit Vasili akuzoi qeverinë se nuk ishte në krye të detyrës për të...

“Eksperimenti LSI ka mbaruar”/ Ish-deputeti Rehovica i bashkohet PS-së: Berati ka...

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Beratin, Gledion Rehovica, bëri të ditur tërheqjen e tij nga LSI-ja dhe bashkimin me...

PD: Bashkia e Tiranës i ka dedikuar rinisë vetëm 0.07% të...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Përmes një deklarate, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa thotë se bashkia e Tiranës i ka dedikuar rinisë vetëm 0.07% të...

Veliaj: Për të gjithë ka qenë një ditë e mbarë me...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Me përmirësimin e motit dhe ndalimin e reshjeve të shiut, situata e krijuar nga përmbytjet në vend është përmirësuar. Madje, moti i...

Veliaj: PD e LSI-në po i braktisin edhe më besnikët, në...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë tkurrur dhe Lulzim Bashën me Monika Kryemadhin nuk i beson më askush. Për kryebashkiakun Veliaj,...

SHBA – Trump premton tranzicion të qetë të pushtetit

UASHINGTON, 7 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti në largim i SHBA Donald Trump premtoi një transferim të rregullt të pushtetit më 20 janar, pasi Kongresi...

BE: Dhuna në Uashington sulm ndaj demokracisë amerikane

BRUKSEL, 6 janar /ATSH-DPA/ - Shefi i politikës së jashtme të BE, Josep Borrell e quajti dhunën në Uashington një sulm ndaj demokracisë amerikane. "Në...

Trau në Rrugën e Kombit nuk është kufi mes Shqipërisë dhe...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se trau i vendosur në Rrugën e Kombit nuk është kufi mes Shqipërisë dhe Kosovës. Në konferencën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA