Ballina Etiketimet Daimler

Etiketim: daimler

GJERMANI – “Daimler” shkurton orët e punës dhe shpërblimet

KARLSRUHE, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Kompania "Daimler" pritet të shkurtojë orët e punës dhe pagesat e shpërblimeve, pas marrëveshjes së arritur me përfaqësuesit e...

GJERMANI – Daimler ndalon prodhimin në Europë për shkak të koronavirusit

SHTUTGART, 17 mars /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave, Daimler njoftoi se këtë javë do të ndalojë pjesën më të madhe të prodhimit në Europë për...

GJERMANI – Fitimet e “Daimler” bien në 2,4 miliardë euro

Berlin, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i makinave “Daimler” raportoi sot humbje të mëdha për të dytin vit radhazi, ku fitimet pësuan një...

GJERMANI – ”Daimler” shkurton 15 000 vende pune

BERLIN, 10 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjiganti gjerman i automjeteve ''Daimler'' do të shkurtojë 15 000 vende pune, thënë ndryshe 5 000 më shumë nga...

GJERMANI – Daimler: Shkurtimet nuk do pengojnë inovacionin e teknologjisë

STUTTGART, 13 janar /ATSDH-DPA/ - Kryetarji i "Daimler", Ola Kaellenius është duke mbikëqyrur një program të madh shkurtimesh dhe ristrukturimi, por është i vendosur...

AUTOMJETE – Kompanitë kineze blejnë 15% të gjermanit Daimler

BERLIN, 23 korrik /ATSH-AA/ - Kompania “Beijing Automotive Group” (BAIC) me seli në Kinë ka blerë 5% të prodhuesit gjerman të automjeteve “Daimler AG”,...

TEKNOLOGJI – Daimler dhe Geely drejt makinave inteligjente

SHTUTGART, 28 mars /ATSH-DPA/ - Kompania gjermane Daimler dhe ajo kineze Geely do të prodhojë markën e tyre të makinave inteligjente në Kinë, si...

AUTOMJETE – Daimler dhe BMW investojnë 1 miliard euro në transportin...

BERLIN, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Programet e ndarjes së makinave, shërbimeve të parkimit, stacionet e karrikimit për automjetet elektrike dhe planifikimi i udhëtimeve janë...

GJERMANI – Daimler ndërpret aktivitetet në Iran pas sanksioneve amerikane

FRANKFURT, 7 gusht /ATSH-AFP/ - Gjermani Daimler, numri një botëror për autoveturat e gamës së lartë dhe kamionët, njoftoi sot ndëprerjen, deri në një...

MAKINA – “Daimler” teston makinat pa pilot në rrugët e Pekinit

SHTUTGART, 7 korrik /ATSH-DPA/ - Prodhuesi gjerman i automjeteve “Daimler” deklaroi të premten se i është dhënë miratimi për të testuar automjetet e tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA