Ballina Etiketimet Covis

Etiketim: covis

COVID-19 – Izraeli vendos rregulla më të ashpra për grumbullimet

TEL AVIV, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Rregullat e reja që përcaktojnë një kufi prej 50 personash në sinagoga, bare dhe vende të tjera të...

COVID-19/- Sërish ulje e infektimeve të reja në Itali, 626 viktima...

ROME, 6 prill /ATSH /- Zbritja e numrit të infeksionit nga COVID-19 vazhdoi dhe sot në Itali, pasi janë regjistruar 3 599 infeksione të...

Të paktën 500 mijë britanikë dalin vullnetarë në përballjen me COVID-19

LONDER, 26 mars /ATSH- MIA/–Më shumë se gjysmë milionë britanikë janë paraqitur vullnetarisht të ndihmojnë Shërbimin Shëndetësor Kombëtar, edhe pse qeveria ka pritur të...

COVID-19/ Numri i të prekurve në Itali ende në rritje, lehtësohet...

MILANO, 19 mars /ATSH-ANSA/- Numri i prekjeve në Itali është ende në rritje: që nga fillimi i epidemisë janë infektuar 35.713 persona me COVID-19,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA