Ballina Etiketimet Covid

Etiketim: covid

EMA nis rishikimin e trajtimit të ri antiCOVID-19

AMSTERDAM, 25 tetor /ATSH-DPA/ - Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka filluar procedurën e rishikimit për një trajtim të ri antiCOVID-19. “Ekspertët do të vlerësojnë...

Italia forcon masat kufizuese për hyrjen e qytetarëve, në listë edhe...

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Italia ka forcuar masat kufizuese për të përballuar situatën emergjente epidemiologjike shkaktuar nga COVID-19. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informoi...

Jonida Shehu pas humbjes tragjike të nënës: Sot, koha e duhur...

TIRANË, 24 tetor/ATSH/ Që nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh” janë kryer 1.8 milionë aksinime antikovid në gjithë vendin, ndërsa qeveria u bën thirrje...

GREQI – Zgjaten kufizimet antiCOVID-19 për mbërritjet nga jashtë

ATHINË, 24 tetor /ATSH-ANA/ - Autoriteti i Aviacionit Civil të Greqisë njoftoi zgjatjen e re të masave për frenimin e përhapjes së COVID-19 në...

RUSI – Rekord i ri i vdekjesh dhe infektimesh COVID-19

MOSKË, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Rusia regjistroi sot një rekord të ri vdekjesh dhe infektimesh të lidhura me COVID-19, për të tretën ditë radhazi,...

Ministria e Shëndetësisë: 629 raste të reja dhe 7 humbje jete...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi sot se në 24 orët e fundit janë kryer 4249 testime, nga të cilat...

GJERMANI – Rritet shkalla e incidencës COVID-19

FRANKFURT, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Shkalla e incidencës shtatëditore arriti sot në 100 në Gjermani, për herë të parë që nga maji, duke konfirmuar...

COVID-19 – Nënvarianti i Delta-s potencialisht më ngjitës

LONDËR, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore britanike kanë njoftuar se po mbajnë nën vëzhgim nënvariantin e Delta-s, që përhapet në Britaninë e Madhe,...

ITALI – Rastet me COVID-19 në rritje

ROMË, 23 tetor /ATSH-DPA/ - Shkalla e incidencës së Covid-19 në Itali është sërish në rritje, sipas të dhënave të njoftuara nga Ministria italiane...

GJERMANI – RKI: Infeksionet COVID-19 priten të përshpejtohen

BERLIN, 22 tetor /ATSH-DPA/ - Gjermania duhet të përgatitet për të parë një rritje të rasteve të COVID-19 gjatë muajve të ardhshëm, paralajmëroi agjencia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA