Ballina Etiketimet Covid

Etiketim: covid

COVID-19 – Italia ndalon festimet e Vitit të Ri në ambientet...

ROMË, 30 nëntor /ATSH-DPA/ - Italianët do të duhet ta festojnë Vitin e Ri në ambiente të mbyllura, paralajmëroi sot ministri për Çështjet Rajonale,...

KROACI – 2 919 raste me COVID-19 në 24 orë

ZAGREB, 29 nëntor /ATSH-AA/ - Kroacia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 2 919 raste të reja të infektimit me koronavirus, ndërsa numri...

PRAGË – Rihapen tregjet dhe restorantet pas kufizimeve antiCOVID-19

PRAGË, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria çeke njoftoi sot rihapjen e tregjeve, restoranteve dhe muzeve më 3 dhjetor në të gjithë vendin, ku epidemia...

Pampuri: Pajisjet antiCOVID u blenë 3 herë më shtrenjtë

TIRANË, 29 nëntor/ATSH/ Ish-deputetja e PD-së, Orjola Pampuri deklaroi sot se "pajisjet antiCOVID u blenë 3 herë më shtrenjtë dhe u shpall fituese oferta...

Kanadaja ndalon eksportin e disa medikamenteve drejt SHBA-së

MONTREAL, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria kanadeze njoftoi një ndalim të eksportit të disa medikamenteve drejt SHBA-së, veçanërisht ato të përdorura në trajtimin e...

KINË – 9 000 pjesëmarrës në maratonën e Shangait pavarësisht COVID-19

SHANGAI, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Rreth 9 000 atletë morën pjesë në maratonën ndërkombëtare të Shangait, sipas disa mediave kineze, një pjesëmarrje që është...

SHBA – Rekord rastesh me COVID-19 në 24 orë

NJU JORK, 29 nëntor /ATSH-AA/ - Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 271 038, prej...

GJERMANI – Altmaier: Kufizimet antiCOVID-19 mund të shtrihen deri në pranverë

BERLIN, 28 nëntor /ATSH-AFP/ - Masat kufizuese që parashikojnë të luftojnë koronavirusin mendohet të zgjaten deri në pranverë në Gjermani, theksoi sot në një...

SHBA – Mbi 62 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

NJU JORK, 28 nëntor /ATSH-AA/ - Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 62 milionë,...

MEKSIKË – Rekord ditor rastesh me COVID-19

MEKSIKO, 28 nëntor /ATSH-AFP/ - Meksika regjistroi një rekord të ri ditor rastesh me COVID-19, me 12 081 të prekur në një ditë duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA