Ballina Etiketimet Corbyn

Etiketim: corbyn

LONDËR – Jeremy Corbyn ripranohet në parti

LONDËR, 18 nëntor /ATSH-ANSA/- Komiteti Ekzekutiv Kombëtar i Laburistëve Britanike (NEC) ka ripranuar në radhët e partisë ish udhëheqësin dhe referencën e të majtës...

LONDËR – Corbyn kërkon falje pas dështimit të laburistëve në zgjedhje

LONDËR, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kreu i opozitës laburiste, Jeremy Corbyn u kërkoi falje zgjedhësve për rezultatin jo të mirë që pati partia e...

BM – Corbyn: Nuk do t’i udhëheq më laburistët në zgjedhje

LONDËR, 13 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Lideri i laburistëve, Jeremy Corbyn nuk do të japë dorëheqjen edhe pas rezultatit "shumë zhgënjyes" në zgjedhjet e djeshme...

LONDËR – Dueli i fundit Johnson-Corbyn në sfondin e Brexit

LONDËR, 6 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe rivali i tij,  Jeremy Corbyn do të përballen sot në duelin e fundit televiziv,...

BRITANI E MADHE – Laburistët tregojnë “gënjeshtrat” e Johnson mbi Brexit-in

LONDËR, 6 dhjetor /ATSH-AFP/-Opozita laburiste ka siguruar sot një dokument qeveritar që dëshmon, sipas saj, që kryeministri konservator, Boris Johnson, po fsheh nga britanikët...

LONDËR – Corbyn akuzon Johnson për shitjen e sistemit shëndetësor SHBA-së

LONDËR, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Opozita laburiste akuzoi sot konservatorët për kryerjen e negociatave sekrete me SHBA-në për shitjen falas të sistemit shëndetësor britanik...

LONDËR – Corbyn: Do të mbetem neutral në rast të një...

LONDËR, 22 nëntor /ATSH-AFP/ - Jeremy Corbyn, kreu laburist, partia kryesore e opozitës në Britaninë e Madhe deklaroi sot se do të mbetet neutral...

BM – Corbyn: Investime rekord në çdo fushë

LONDËR, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Ne jemi të ndryshëm dhe dëshirojmë një program të vërtetë të ndryshimit duke marrë shkas nga një sistem i...

BRITANI E MADHE – Johnson e Corbyn përballë njëri-tjetrit në debatin...

LONDËR, 19 nëntor /ATSH-AFP/ Kryeministri britanik Boris Johnson përballet sot në një debat të parë me kreun e opozitës laburiste, Jeremy Corbyn, secili duke...

BM – Johnson fshikullon Corbyn për çështjen e pronës

LONDËR, 6 nëntor /ATSH-ANSA/ - Një manifest elektoral i përqendruar në premtimin për zbatimin e Brexit pa shtyrje të mëtejshme, por edhe dëshirën për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA