Ballina Etiketimet Conte

Etiketim: conte

ITALI – Ish-kryeministri Conte synon riformimin e Lëvizjes Pesë Yjet

ROMË, 2 prill /ATSH-ANSA/ - Ish-kryeministri italian Giuseppe Conte ka në plan të rehabilitojë Lëvizjen Pesë Yjet (M5S) katër muaj pas shembjes së qeverisë...

ITALI – Conte jep dorëheqjen

ROMË, 26 janar /ATSH-ANSA-AFP/ - Kryeministri italian Conte paraqiti dorëheqjen, pas prishjes së koalicionit të tij. Presidenti i Republikës, Sergio Matterella ka rezervuar të drejtën...

ITALIA – Conte përballet me Senatin në votëbesimin e dytë

ROMË, 19 janar /ATSH-DPA/ - E ardhmja politike e kryeministrit italian, Giuseppe Conte është në rrezik ndërsa sot përballet me një votëbesim në Senat,...

ITALI – Qeveria Conte merr votëbesimin në Parlament

ROMË, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Qeveria Conte mori sot votëbesimin e Parlamentit me 321 vota pro, 259 kundër dhe 27 abstenim nga 607 të...

ITALI – Qeveria Conte në rrezik, përballet me dy votëbesime

ROMË, 18 janar /ATSH-ANSA/ - E ardhmja politike e kryeministrit italian Giuseppe Conte është në rrezik, ndërsa ai përballet sot me një votëbesim pas...

KOMENT – Conte përpjekje maksimale për mënjanimin e zgjedhjeve të reja

ROMË, 17 janar /ATSH-DPA/ - Kryeministri i Italisë po bën përpjekje maksimale për të gjetur aleatë të mundshëm për të mbajtur qeverinë e tij...

ITALI – Renzi: Conte duhet ta ribëjë qeverinë nga e para

ROMË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Kryeministri Giuseppe Conte duhet të japë dorëheqjen dhe të ribëjë një qeveri nga e para, deklaroi lideri i partisë...

ITALI – Dorëheqja e dy ministrave kërcënon qeverinë e Conte

ROMË, 13 janar /ATSH-AFP/ - Dorëheqja e dy ministrave të një partie të vogël koalicioni në pushtet në Itali sot kërcënon qeverinë e kryeministrit...

COVID-19 – Conte: Infektimet po shtohen, ende sakrifica

ROMË, 11 janar /ATSH-ANSA/ - Një rritje e infektimeve me COVID-19 po vihet re në Britaninë e Madhe, Irlandë, Gjermani dhe po vjen, gjithashtu,...

ITALI – Conte & Di Maio: Mezi presim bashkëpunimin me administratën...

ROMË, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Kongresi amerikan certifikoi fitoren e Joe Biden në zgjedhje dhe ne mezi presim të punojmë me presidentin Biden për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA