Ballina Etiketimet COD

Etiketim: COD

Fotografitë e familjes Quaroni në COD, imazhe befasuese nga Shqipëria e...

TIRANË, 17 maj/ATSH/- Ngjarje, njerëz, jeta e përditshme, peizazhet dhe traditat e Shqipërisë në vitet 1928-1931, të vëzhguara dhe të përjetuara nga fotografët italianë...
video

Mbi 780 fotografi të rralla të Shqipërisë në vitet 1928-1931, për...

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Mbi 780 fotografi të digjitalizuara të arkivit personal të fotografëve italianë Pietro dhe Larissa Quaroni të Shqipërisë në vitet...

Memorandum mirëkuptimi me Korpusin e Paqes

TIRANË, 9 maj /ATSH/ Zv.ministri i Arsimit, Sportit e Rinisë, Redi Shtino mirëpriti në COD (Center For Openness And Dialogue Drejtoreshën e Përgjithshme të...

FOTO/ Ekspozita për Aleksandër Moisiun, tërheq vëmendjen edhe të turistëve

TIRANË, 3 maj /ATSH/ - Ekspozita "Aleksandër Moisiu - Njeriu dhe Artisti" në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) vazhdon të ndiqet me interes...

Nis maratona e leximit në COD me personazhe të njohur

TIRANË, 23 prill /ATSH/- Në Ditën Ndërkombëtare të Librit nis sot maratona e leximit në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD). Në këtë ditë, COD...

FOTO/”Kafe e hidhur”, libri i parë në shqip nga autorja italiane...

TIRANË, 20 prill /ATSH/ - ''Kafe e hidhur'' është një nga romanet më të bukur të Simonetta Agnello Hornby-t. Autorja Simonetta Agnello Hornby erdhi...

FOTO/ 20 vjet pas eksodit, dëshmitë e fëmijëve në 100 vizatime...

TIRANË, 19 prill /ATSH/ - Ekspozita “Një rrugëtim i vështirë - 20 vjet pas” sjell për artdashësit kryeqytetas 100 vizatime dhe vjersha të fëmijëve...

COD, hapet ekspozita “10 fjalët e frankofonisë”

TIRANË, 28 mars/ATSH/ Në kuadër të muajit të frankofonisë, COD në bashkëpunim me Ambasadën franceze në Shqipëri, çeli sot ekspozitën “10 fjalët e frankofonisë”. Në...
video

FOTO/ “Balkan Girl Power”, çelet ekspozita e 34 vajzave nga 5...

  TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - “Balkan Girl Power” titullohet ekspozita me 68 fotografi të 34 vjazave nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia,...

FOTO/ “Graviteti Magjik”, veprat e Chagall tërheqin vizitorë të shumtë

TIRANË,30 tetor /ATSH/ - Marc Chagall me “Gravitetin Magjik” ka tërhequr në qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) vëmendjen e shumë vizitorëve që prekin nga afër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA