Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

SHBA – Fituesit kryesorë të edicionit të 70-të “Emmy Awards”

UASHINGTON, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Ja fituesit e kategorive kryesore të edicionit të 70- të "Emmy Awards", çmimet e akorduara nga televizioni amerikan, të...

5 vjet “KoKo Fest”, ndahen çmimet e Festivalit Mbarëkombëtar të Komedisë...

TIRANË, 10 shtator/ATSH/ "KoKo Fest", Festivali Mbarëkombëtar i Komedisë tashmë prej 5 vitesh po i sjell Korçës dhe publikut korçar, veprat më të bukura...

Kosovë- MKRS ndan çmimet për fushën e kinematografisë

PRISHTINË, 27 gusht/ATSH/- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e Kosovës nderoi sot me çmimin kombëtar për vepër jetësore "Bekim Fehmiu" në fushën e...

INSTAT publikon statistikat për çmimet e konsumit

TIRANË, 14 gusht/ATSH/ Në muajin korrik 2018, ndryshimi vjetor i indeksit të çmimeve të konsumit është 2.3 %. Një vit më parë ky ndryshim ishte...

Ulen çmimet e banesave dhe qirave

TIRANË, 11 gusht/ATSH/ . Indeksi i çmimit të banesave regjistroi rënie prej 2.5% këtë tremujor. Sipëas BSH-së, në terma realë, i deflatuar me indeksin e çmimit të...

Kosovë, çmimet e konsumit ditor, rriten me 1.2% brenda një viti

PRISHTINE, 10 gusht/ATSH/- Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin korrik të vitit...

Kosovë- MKRS ndan çmimet në fushën e arteve pamore ‘Muslim Mulliqi’

PRISHTINË, 6 gusht/ATSH/- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau sot për herë të parë, tri çmime në fushën e arteve pamore “Muslim Mulliqi”. Çmimi...

Gjithëpërfshirja në arsim, çmime raportimeve më të mira të gazetarëve

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ - Gjithëpërfshirja në arsim me të drejta të barabarta për fëmijët romë dhe joromë, përbën një përpjekje të vazhdueshme të Ministrisë...

Adem Bunguri nderohet me çmimin “Dea Dardanicae”, në fushën e trashëgimisë...

PRISHTINË, 28 mars/ATSH/.- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve e Kosovës ndau sot çmimet vjetore në fushën e trashëgimisë kulturore, ku çmimi për veprimtari...

Kosovë- Aktorja Kurtishi nderohet me çmimin për vepër jetësore

PRISHTINË, 27 Mars/ATSH/.- Aktorja kosovare Myrvete Kurtishi u nderua sot me çmimin për Vepër Jetësore, me motivacionin një jetë kushtuar teatrit, me dhjetëra role...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA