Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

Foto/ Talentet e reja në edicionin e katërt të “Tirana Art...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ - E kthyer tashmë në një traditë të bukur, finalja e edicionit të katërt të “Tirana Art Fest” ishte një mbrëmje...

NJU JORK – Shpallen fituesit e çmimit Pulitzer

NJU JORK, 16 prill /ATSH-AA/ - Janë shpallur fituesit e çmimeve "Pulitzer", një nga çmimet më të rëndësishme të gazetarisë në botë. Bëhet e ditur...

”E vërteta për Fan S. Nolin” i Entela Komninos zgjidhet libri...

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - Në New York u zhvillua aktiviteti kushtuar 110-vjetorit të gazetës “Dielli” ku u shpallën fituesit e çmimeve për librin...

SHBA – Rritja e prodhimit të naftës sjellë rënie të çmimeve...

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AA/ - Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan sot rënie pasi paraprakisht dy gjigantët amerikanë të prodhimit të naftës, njoftuan mbi...

Çmimet Oscar 2019 vijnë me risi

TIRANË, 13 shkurt /ATSH/ - Katër çmime Oscar do të prezantohen gjatë pushimeve publicitare në ceremoninë e 91-të të Akademisë. Kategoritë janë kinematografia, editimi...

STAMBOLL – Erdogan: Rritja e çmimeve terrorizëm ushqimor

STAMBOLL, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ditët e fundit çmimet e perimeve dhe frutave kanë filluar të rriten dhe ky është një sulm terrorist ekonomik,...

Urdhri i Stomatologut anulon vendimin për rritjen e tarifave dentare

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/- Asambleja Kombëtare e Urdhrit të Stomatologut ka anuluar me 34 vota pro dhe asnjë kundër vendimin për rritjen e tarifave për...

VJENË – Pavarësisht uljes së eksporteve, çmimi i naftës vazhdon rënien

VJENË, 8 janar /ATSH-AA/ - Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan një ulje të vogël sot gjatë hapjes së bursave, pavarësisht nga raportet që...

“Sofra beratase 2019”, ndahen çmimet për personalitetet e qytetit

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ - Sofra beratase mirëpriti personalitete me kontribut të spikatur në jetën e qytetit gjatë vitit 2018, si dhe personalitete të rëndësishme...

SHBA – Rriten çmimet e naftës përballë pasigurive të OPEC-ut

NJU-JORK, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Çmimet e naftës përfunduan me një rritje të lehtë sot ndërkohë që ka paqartësi mbi vendimin e Organizatës së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA