Ballina Etiketimet Cmime

Etiketim: cmime

SHBA – FED: Shpenzimet dhe çmimet e larta po shoqërojnë vaksinimin

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i Bankës Qendrore Amerikane (FED), Jerome Powell parashikoi sot shpenzime të mëdha në lidhje me vaksinimin kundër COVID-19,...

RUSI – Michoustine: Të alarmuar nga rritja galopante e çmimeve

MOSKË, 10 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri rus, Mikhaïl Michoustine paralajmëroi sot për një rritje të ndjeshme të çmimeve të disa produkteve bazë dhe ngarkoi...

Çmimet Kombëtare të Letërsisë 2019, shpallen kandidatët

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Në kuadër të organizimit të ceremonisë së ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë për vitin 2019 juria ka bërë publike emrat...

Ali Aliu dhe Xhevat Lloshi fitues të çmimit “22 Nëntori”

SHKUP, 22 nëntor /ATSH-AA/ - Akademik Ali Aliu nga Maqedonia e Veriut dhe profesor Xhevat Lloshi janë fitues të çmimit "22 Nëntori" të Maqedonisë...

Basha: Shqipëria, vendi që u jep qytetarëve më pak ndihmë ekonomike

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ “Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve këtë tetor, sipas metodologjisë së EUROSTAT”, deklaroi...

”Nokia” nxjerr në treg dy smartfonë me çmime ekonomike

KOPENHAGË, 25 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania ‘’Nokia’’ do të hyjë në treg me dy telefona celularë të rinj me çmim shumë më të ulët...

LOS ANXHELES – Fituesit kryesorë të Emmy Awards

LOS ANXHELES, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Seriali "Watchmen" dhe superheronjtë e tij të dhunshëm që ndeshen me trashëgiminë raciste të SHBA-së shkaktuan një sensacion...

Braçe denoncon abuzimin me çmimet në tregun agroushqimor në Tiranë: Grabitje...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka denoncuar sot abuzimet me çmimet që, sipas tij, bëhen nga tregu agroushqimor në Tiranë. Braçe ka kryer një...

SINGAPOR – Rikthehet rritja e çmimit të naftës pas masave lehtësuese...

SINGAPOR, 5 maj /ATSH-AFP/ - Çmimet e naftës kanë vazhduar rritjen në Azi pas shenjave të përmirësimit të pandemisë ndërkohë që ekonomitë e mëdha...

AZI – Nafta amerikane nën 15 dollarë, niveli më i ulët...

SINGAPOR, 20 prill /ATSH-AFP/ - Çmimi i një fuçie naftë bruto amerikane u ul sot me rreth 20% me më pak se 15 dollarë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA