Ballina Etiketimet Cmim

Etiketim: cmim

Sheshi “Skënderbej” në finalen për çmimin e madh të BE, Rama:...

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama e cilësoi të paimagjinueshme deri shumë kohë më parë pjesëmarrjen e Shqipërisë me sheshin "Skënderbej" në finale...

DRESDEN – ”Napalm Girl” merr Çmimin e Paqes

DRESDEN, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Kim Phuc Phan Thi, gruaja që për gati pesë dekada njihet si "Napalm Girl" nga një fotografi që ka...

MUZIKË – Mahmood triumfon në Sanremo me këngën ”Soldi”

ROMË, 10 shkurt /ATSH/ - Mahmood është fituesi i edicionit të 69-të të Festivalit të Sanremos. Këngëtari pas fitores së Sanremo-s për të rinj...

ATHINË – Cipras dhe Zaev marrin çmimin ”Ewald von Kleist”

ATHINË, 1 shkurt /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras dhe homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev janë përzgjedhur për marrjen e çmimit prestigjioz ''Ewald von Kleist'',...

“Kreolët e Ballkanit” nderohet me dy çmime në festivalin e Gjilanit

TIRANË, 28 janar /ATSH/ - Teatri Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" me dramën shqiptare "Kreolët e Ballkanit" u përfaqësua mbrëmjen e djeshme në festivalin "Talia...

Filmi “Delegacioni” trifumon në Trieste me dy çmime

TIRANË, 23 janar /ATSH/ - Filmi “Delegacioni” me regji të Bujar Alimanit edhe me skenar të Artan Minarollit, pas çmimit të madh “Grand Prix”...

Foto/ Bashkia e Urës Vajgurore vlerësohet me çmim në Samitin e...

TIRANË, 7 janar/ATSH/- Bashkia e Urës Vajgurore është vlerësuar në Samitin e Liderëve 2018, në Angli, me certifikatën e “Ekselencës në menaxhimin e qytetit”...

Meta vlerësohet me çmimin “Politikani ndërkombëtar i vitit 2018”

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta u vlerësua dje me çmimin "Politikani ndërkombëtar i vitit 2018" nga Fondacioni “Foedus”. Kreut të Shtetit shqiptar iu akordua...

STRASBURG – Regjisorit të burgosur i dorëzohet çmimi ”Saharov”

STRASBURG, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Ajo që ka rëndësi nuk është mënyra sesi jetoi një individ, aq më pak sesi vdiq, por se për...

SOFT NEWS – Clare Waight Keller stilistja më e mirë e...

LONDËR, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ - Drejtoreshës artistike të ''Givenchy'', Clare Waight Kellerit iu dorëzua personalisht në Londër çmimi ''Stilistja më e mirë britanike e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA