Ballina Etiketimet Cipras

Etiketim: Cipras

GREQI – Cipras i mbijeton një vote mosbesimi

ATHINË, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Dy javë përpara votimeve për Parlamentin Europian, qeveria e kryeministrit grek, Aleksis Cipras i mbijetoi një vote mosbesimi në...

GREQI – Cipras: Weber nuk është presidenti ideal i BE

ATHINË, 9 maj  /ATSH-ANSA/ - Për Bashkimin Europian duhet një president komisioni "i cili mbështet unitetin, demokracinë dhe solidaritetin e BE-së'', deklaroi kryeministri grek,...

GREQI – Cipras njofton një ulje të taksave dhe blerjen e...

ATHINË, 7 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras njoftoi sot një ulje të taksave për produktet ushqimore dhe energjinë si dhe blerjen e...

MV – Cipras vizitë historike në Shkup

SHKUP, 2 prill /ATSH-MIA/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Ai është kryeministri i parë...

FOKUS – Cipras: Marrëveshja e Prespës goditje e rëndë për nacionalizmin

ATHINË, 5 mars /ATSH-MIA/ – Marrëveshja e Prespës ishte marrëveshje e vështirë, pasi e goditi rëndë nacionalizmin dhe patriotizmin fals, deklaroi kryeministri grek, Aleksis...

GREQI – Cipras: Të gjitha forcat progresive të bashkohen kundër ekstremit...

ATHINË, 26 shkurt /ATSH-ANA/ - SYRIZA do të nxjerrë një ftesë për të gjitha forcat, grupet dhe individët progresistë për të krijuar një front...

SHBA – Trump: Marrëveshja e Prespës historike për Ballkanin

UASHINGTON, 21 shkurt /ATSH-ANA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përgëzoi kryeministrin grek, Aleksis Cipras për ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës nga parlamenti grek. "Marrëveshja është...

Cipras në Stamboll: Religjionet monoteiste duhet të bashkojnë, jo të ndajnë

STAMBOLL /ATSH-AA/ – Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras gjatë vizitës në Turqi tha se religjionet monoteiste duhet të bashkojnë, e jo të ndajnë njerëzit. Cipras...

TURQI – Cipras në vizitë në bazilikën Shën-Sofi në Stamboll

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras vizitoi sot bazilikën Shën-Sofi dhe një institut teologjik në Stamboll, dy vende emblematike të së...

TURQI – Cipras: I lumtur që kanalet e komunikimit mbeten të...

ANKARA, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras u shpreh i lumtur se kanalet e komunikimit mbeten të hapura me Ankaranë, në ditën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA