Ballina Etiketimet Charles Michel

Etiketim: Charles Michel

Dita e Europës, Meta mesazh urimi presidentit të KE: Samiti i...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi kreut të Këshillit Europian, Charles Michel me rastin e Ditës...

Konferenca e Donatorëve në Bruksel, Michel: Ndihmojmë Shqipërinë se jemi një...

TIRANË, 17 shkurt /ATSH - I. Vata/ Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel në fjalën e tij në Konferencën e Donatorëve në Bruksel, tha...

Vizita e Presidentit të KE-së në Tiranë, Soreca: Sinjal i fortë...

TIRANË, 24 janar /ATSH/ - Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca ka përcjellë Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel i cili takoi kryeministrin...

Cakaj: Metodologjia e re e negociimit pritet t’i hapë rrugë çeljes...

TIRANË, 24 janar /ATSH/ -Raporti i ri i Komisionit për progresin e Shqipërisë dhe miratimi i metodologjisë së re të negociimit pritet t’i hapin...

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel viziton nesër Shqipërinë

TIRANË, 23 janar /ATSH/ -Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, do të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut më 24 janar. Kjo konfirmohet nga axhenda...

Procesi i zgjerimit të BE-së, Presidenti i Këshillit Europian: E nevojshme...

TIRANË, 9 janar /ATSH/ -Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi se është e nevojshme të jepet një sinjal i qartë me unanimitet për...

Hapja e negociatave/ Kryeministri belg, Michel: Nuk ka unanimitet, do i...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ -Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, deklaroi sot se është konstatuar se nuk kishte unanimitet sa i përket çështjes së zgjerimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA