Ballina Etiketimet Cerrik

Etiketim: Cerrik

Cërrik/ Investim në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, përfitojnë 2300...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputeti Luan Duzha, pa nga afër punimet që po...

Fushë kompostimi në Cërrik/ Klosi: Mbetjet që do të trajtohen në...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Landfilli i ri për mbetjet organike në bashkinë Cërrik është drejt përfundimit. Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, përfaqësuesja e Ambasadës gjermane, Judith...

Listat e mbyllura, pengesë për përfaqësimin më të mirë të komuniteteve...

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ “Listat e mbyllura ishin pengesë për përfaqësimin më të mirë të komuniteteve në parlament dhe lehtësimin e ndikimit të grupimeve partiake...

Cërrik/ Bashkia e parë me një projekt për kompostimin e mbetjeve...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Bashkia Cërrik bëhet e para bashki në Shqipëri, e cila do të realizojë një projekt për kompostimin e mbetjeve bujqësore. Lajmi është...

FOTO/ Inagurohet këndi i lojërave për fëmijë në fshatin Mollas në...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ Bashkia e Cërrikut ka lajmëruar se në fshatin Mollas u inaugurua këndi i ri i lojërave, i mbështetur nga shoqëria gjermane...

Një vit në krye të bashkisë së Cërrikut/ Salla: Investime në...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Bashkia e Cërrikut, prej një viti ka ndryshuar filozofinë e drejtimit të saj nga angazhimi dhe vullneti i kryebashkiakut, Andis...

Shqipëria që punon tokën/ Fushat e qëndisura të Cërrikut, ku prodhimi,...

  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/318724692646627/?t=1   TIRANË, 26 korrik/ATSH/ Gjithnjë e më shumë fermerët po rrisin sipërfaqen e tokës së punuar, duke nxjerrë prej saj më të mirat që natyra...

Miratohet projekti i ujësjellësit për Mollasin, furnizim të pandërprerë me ujë...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Rreth 5738 banorë të njësisë administrative Mollas, në bashkinë e Cërrikut do të kenë furnizim të pandërprerë me ujë të pijshëm. Këshilli...

FOTO/ Shpëtojnë nga përmbytja e Shkumbinit qindra hektarë tokë, Çuçi inspekton...

TIRANE, 6 qershor/ATSH/- Qindra hektarë tokë bujqësore dhe dy lagje të Cërrikut shpëtojnë nga përmbytja pas investimit në një pjesë të argjinaturës së lumit...

Balla në Cërrik: Operacioni humanitar deri në fund të luftës, gati...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Në Cërrik janë shpërndarë deri tani rreth 1 mijë pako ushqimore, ndërkohë që me fondet e bashkisë janë bërë gati të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA