Ballina Etiketimet Ceremoni

Etiketim: ceremoni

FRONTEX në Shqipëri/ Lleshaj: Roje nga 11 vende të BE, garanci...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ - Operacioni i misionit FRONTEX në Shqipëri, shënon një moment shumë të rëndësishëm në marrëdhëniet e Shqipërisë dhe BE-së, si dhe...

FOTO/ Përcillet për në banesën e fundit “Dëshmori i Atdheut” Klodian...

TIRANË, 16 maj/ATSH/- Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën gjatë misionit në Letoni u përcoll sot për në banesën e fundit në Varrezat...

FOTOGALERI/ Homazhe për “Dëshmorin e Atdheut”, Rama: Klodian Tanushi u kthye...

TIRANË, 16 maj/ATSH/ - Për nder të major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të Forcave të Armatosura në...

FOTO/ Përcillet për në banesën e fundit Dëshmorja e Atdheut, Zarife...

TIRANË, 10 maj/ATSH/ Nëntetare Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë misionit në Letoni u përcoll sot për në banesën e fundit në Varrezat...

FOTO/ Nderohet në Letoni nëntetarja Zarife Hasanaj

TIRANË, 7 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ - Nëntetare Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në krye të detyrës, të hënën, gjatë një operacioni të NATO-s në...

Rusia përkujton 75-vjetorin e rrethimit të Leningradit

MOSKË, 27 janar /ATSH-AFP/ - Tanke dhe sisteme antiajrore të mbrojtjes parakaluan sot në qendër të Shën Petersburgut për ceremonitë e 75-vjetorit të heqjes...

FOKUS – Ceremoni simbolike për hekurudhën mes dy Koreve

PHENIAN, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Dy Koretë zhvilluan sot një ceremoni simbolike për inaugurimin e punimeve për të riparuar hekurudhën që lidh dy shtetet...

Zv/presidenti i “Hyatt”: Shqipëria vend unik për investime

TIRANË, 6 Dhjetor/ATSH/- Zëvendëspresidenti i hotel "Hyatt", Aoyama Takuya, deklaroi sot se "hapja e hotel Hyatt në Shqipëri do të jetë një histori suksesi". I...

Dako homazhe në mauzoleumin e dëshmorëve në 74-vjetorin e ditës së Çlirimit

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/ - Bashkia e Durrësit ka zhvilluar një ceremoni me rastin e 74-vjetorit të çlirimit të vendit. Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush...
video

Artefakti i rrallë, harta që provon influencën e Skënderbeut në Europën...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1140982976080229/ TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ - Në ceremoninë simbolike në vigjilje të Festave të Nëntorit në Vitin Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut, Kryeministri Rama njoftoi publikun...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA