Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

Irritim pas kërkesës së presidentit për shërimin nga Covid-19

DAR ES ASALAM, 21 shkurt /ATSH-DPA/ - Presidenti i Tanzanisë, John Magufuli u bëri thirrje qytetarëve që të luteshin dhe të agjëronin për t’u...

COVID -19 – Republika Çeke në kaos, rajone të mbyllura, spitale...

PRAGË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Republika Çeke po përjeton momente pasigurie, që mund të përfundojnë në kaos. Nga mesnata e sotme u mbyllën tre rajone,...

FOKUS – Merkel pranon reagimin e ngadaltë ndaj valës së dytë...

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel pranoi të metat në reagimin e Gjermanisë ndaj valës së dytë të infeksioneve të koronavirusit,...

POLONI – Qeveria njofton vonesë dhe reduktim të dozave nga Moderna

VARSHAVË, 9 shkurt /ATSH-PAP/ - Grupi tjetër i vaksinës Moderna, i destinuar për Poloninë do të vonohet dhe përmban 20 000 doza më pak...

Papa Françesku: Vëllazëria mes popujve e barabartë me vaksinën antiCovid-19

VATIKAN, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - 2021 është një vit për të mos u humbur, ndërkohë që duhet ta kalojmë duke bashkëpunuar me zemërgjerësi dhe...

BRUKSEL – Der Leyen: Bashkëpunim me kompanitë farmaceutike për të zgjeruar...

BRUKSEL, 8 shkurt /ATSH-ANSA/ - Bashkëpunimi me kompanitë farmaceutike për të zgjeruar prodhimin e vaksinave në shkallë të gjerë, ishte një nga çështjet mbi...

ITALI – Miratohet trajtimi me antitrupa kundër Covid-19

ROMË, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Italia do të përshpejtojë procesin për të miratuar trajtimet me antitrupa, për përdorim për disa pacientë me Covid-19, tha...

GREQI – Sërish masa të rrepta antiCovid-19, shtetrrethim nga ora 18:00

ATHINË, 6 shkurt /ATSH-ANA/ - Qeveria greke vendosi masa më të rrepta në tre rajone,  përfshirë Atikën, duke filluar nga sot, pas një rritjeje...

FOKUS – Pakënaqësi në rritje për menaxhimin e pandemisë nga qeveria...

BERLIN, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Pakënaqësia për menaxhimin e krizës pandemike nga ana e qeverisë gjermane po rritet, sipas një sondazhi të fundit, të...

Elizabeth II feston pa bujë 69-vjetorin e ngjitjes në fron

LONDËR, 6 shkurt /ATSH-DPA/ - Mbretëresha Elizabeth II festoi sot 69-vjetorin e ngjitjes  së saj në fron pa shumë bujë duke qëndruar jashtë syve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA