Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

FOKUS – Edhe Bundeswehr në ndihmë për kontrollin e pandemisë në...

BERLIN,12 tetor /ATSH-DPA/ - Pas një video-konference  me kryebashkiakët e 11 qyteteve më të mëdha të Gjermanisë mes rasteve marramendëse të rritjes së numrit...

E dinit përbërjen e maskave antiCOVID-19?

ROMË, 12 tetor /ATSH-ANSA/ - Ka nga ata që përdorin letër pergamene, nga ata që përdorin garza apo edhe letër kuzhine. ''Interneti është plot me...

SHBA – Trump: Jam imun ndaj Covid-19

UASHINGTON, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Më pak se dy javë pasi u infektua me koronavirusin e ri, presidenti i SHBA Donald Trump tha se...

ROMË – Dhjetëra të gjobitur për shkeljen e rregullave antiCovid-19

ROMË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Rreth 90 persona u identifikuan nga policia italiane në Romë për mosmbajtje të maskave, ndërkohë që u mësua se...

IZRAEL – Policia gjobit mijëra persona për mosmbajtjen e maskave

TEL AVIV, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Policia izraelite gjobiti sot mijëra qytetarë për shkeljen e rregullave të koronavirusit gjatë festave fetare, sidomos ata që...

ANALIZË – Mjekët kërkojnë mbajtjen e maskës edhe në zyra dhe...

LONDËR, 11 tetor /ATSH/ - Mjekët britanikë bëjnë thirrje për maska të detyrueshme në zyra dhe në ambiente të jashtme, sipas Sky News. Ata akuzojnë...

GJERMANI – Esen u bashkohet qyteteve të mëdha ku maska bëhet...

DYSELDORF, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Qyteti i Esenit, me 600 000 banorë, u bë sot qendra më e fundit urbane gjermane që ndërmerr masat...

COVID-19 – Italia ndalon edhe festat private në shtëpi dhe sportin...

ROMË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Autoritetet italiane vendosën të ndalojnë edhe festat private, madje edhe në shtëpi, si edhe pezulluan zhvillimin e sporteve amatore...

FISHË TEKNIKE – Vendet europiane ku mbajtja e maskës antiCovid-19 është...

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ - Në një përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit të ri, një numër në rritje vendesh kanë bërë të...

FOKUS – OBSH: Rekord rastesh me Covid-19, por jemi kundër një...

ROMË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Rastet e reja me Covid-19 në nivel global thyen për të tretë ditën radhazi rekordet e mëparshme, njoftoi Organizata...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA