Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

FOKUS – Macron: Certifikim të përbashkët mjekësor, jo çdo vend sipas...

PARIS, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, do të mbledhë anëtarët e qeverisë javën e ardhshme për të përgatitur të ashtuquajturën "lejen...

COVID-19 – Biden zgjat urgjencën kombëtare, Kalifornia kalon pragun e 50...

KALIFORNI, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden zgjati urgjencën kombëtare për shkak të Covid-19. "Covid 19 vazhdon të shkaktojë rreziqe të konsiderueshme të...

BRUKSEL- Breton: Mbylljet e kufijve dëmtojnë rëndë Bashkimin Europian

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Mbyllja e kufijve nga një pjesë e disa shteteve anëtare po dëmton tërësinë tonë si një treg i vetëm,...

Shkencëtarët pretendojnë zbulimin e predispozicionit gjenetik ndaj Covid-19

MOSKË, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët rusë deklaruan se zbuluan një "predispozitë gjenetike ndaj Covid-19", sëmundja e shkaktuar nga koronavirusi i ri. Në studimin e...

PRAGË – Gjykata hedh poshtë disa kufizime të koronavirusit

PRAGË, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjykata Kushtetuese e Republikës Çeke shpalli antikushtetuese disa nga masat e kontrollit të koronavirusit nga ana e qeverisë. Një zëdhënëse...

SHBA – Biden: 500 000 viktima nga Covid-19 një bilanc pikëllues

UASHINGTON, 23 shkurt /ATSH-DPA/ - Pesëqind mijë viktima nga Covid-19 përbën një  bilanc pikëllues, deklaroi presidenti amerikan, Joe Biden ndërsa numri i vdekjeve të...

Dozat e larta të vitaminës D nuk e parandalojnë COVID-19

LONDËR, 21 shkurt /ATSH/ - Aktualisht ka prova të pamjaftueshme shkencore për të treguar se vitamina D mund të jetë e dobishme në parandalimin...

”Scientific Amerikan”: Hulumtime të tjera shkencore për Covid-19, pavarësisht vaksinës

UASHINGTON, 21 shkurt /ATSH/ - Vëmendja e botës është përqendruar me të drejtë në lajmet për vaksinat antiCOVID-19, por nuk duhet bërë gabimi i...

COVID-19 – Polonia shqyrton mbylljen e kufijve me Sllovakinë dhe Republikën...

VARSHAVË, 21 shkurt /ATSH-PAP/ - Polonia mund të vendosë kufizime në kufijtë e vendit me Sllovakinë dhe Republikën Çeke për shkak të përkeqësimit të...

Vaksinat ”pushtojnë” emoji-t e ”Apple”

SAN FRANCISKO, 21 shkurt /ATSH-ANSA/ - Gjiganti i telekomunikacionit ''Apple'' do të prezantojë 200 emoji të rinj në iPhone dhe iPad, me një fokus...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA