Ballina Etiketimet C19

Etiketim: c19

Gjermanët mendojnë se është e gabuar heqja e të gjitha kufizimeve...

BERLIN, 15 maj /ATSH-DPA/- Një shumicë e konsiderueshme e gjermanëve besojnë se do të ishte e gabuar të hiqen të gjitha kufizimet e lidhura...

COVID-19 – Edhe Singapori përforcon kufizimet

BANGKOK, 14 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria e Singaporit shtrëngoi kufizimet mbi pandeminë në një nivel që nuk është parë që nga mesi i vitit...

FUTBOLL – Tifozët e Chelsea dhe Man City përballen me kërkesa...

LONDËR, 14 maj /ATSH-DPA/ - Tifozëve britanikë që udhëtojnë në Portugali për finalen e Ligës së Kampionëve midis Chelsea dhe Manchester City u është...

GJERMANI – Dy të tretat e qytetarëve të pakënaqur me menaxhimin...

BERLIN, 14 maj /ATSH-DPA/ - Pothuajse dy të tretat e qytetarëve gjermanë janë të pakënaqur me mënyrën se si qeveria po shpjegon dhe justifikon...

Vaksinat antiCOVID-19 nuk e dëmtojnë placentën

LUIZIANA, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Vaksinat antiCOVID-19 janë të sigurta në shtatzëni dhe nuk dëmtojnë placentën, e cila është pak si ''kutia e zezë''...

COVID-19 – Një valë e re godet Japoninë

TOKIO, 14 maj /ATSH-DPA/ - Japonia është gati të zgjerojë gjendjen aktuale të emergjencës në tre prefektura të tjera, ndërsa infeksionet e koronavirusit vazhduan...

Mbrojtje e mundshme shumë e gjatë për ish-pacientët me Covid-19

ROMË, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Shumë studime shkencore tregojnë se si, në pothuajse të gjithë njerëzit që kanë kaluar tashmë Covid-19, përgjigjja imune kundër...

FOKUS – Besimtarët myslimanë në botë festojnë Bajramin e Madh përmes...

KAJRO, 13 maj /ATSH-DPA/ - Myslimanët në shumë vende të botër festojnë sot Bajramin e Madh (Eid al-Fitr), megjithëse disa vende vazhdojnë të vendosin...

LONDËR – Hetim publik për trajtimin e pandemisë Covid-19 nga qeveria...

LONDËR, 13 maj /ATSH-DPA/ - Një hetim publik mbi trajtimin nga ana e qeverisë britanike të shpërthimit të koronavirusit sapo ka filluar, deklaroi kryeministri...

Toyota pret 2,4 % rritje fitimesh, pavarësisht COVID-19

TOKIO, 12 maj /ATSH-DPA/ - Kompania ''Toyota Motor Corp'' pret që fitimi neto për vitin financiar aktual të rritet me 2,4% në vit në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA