Ballina Etiketimet Burse

Etiketim: burse

NJU-JORK – “Levi’s” regjistron rritje rekord në “Wall Street”

NJU-JORK, 22 mars /ATSH-ANSA/ - Xhinset “Levi’s” regjistruan dje shifra rekord në bursën e “Wall Street”, duke u rritur me më shumë se 32%...

FUTBOLL – Rritje spektakolare në bursë për “Juventusin”

MILANO, 14 mars /ATSH-AFP/ - Vlera në bursë e klubit të “Juventusit” u rrit me 17,42% pas tripletës së Kristiano Ronaldos që i mundësoi...

WALL STREET – ”Boeing” në pikiatë edhe në bursa pas rrëzimit...

NJU JORK, 11 mars /ATSH-AFP/ - Aksionet e ''Boeing'' u zhvlerësuan sot mbi 12% në nisje të bursës në Wall Street, ndikuar nga pezullimi...

SHBA – Bill Gates: Qeveritë të investojnë për shëndetin, fitohet më...

UASHINGTON, 18 janar /ATSH-ANSA/ - Investimi në shëndetin botëror të sjell më shumë të ardhura se sa ai në bursë dhe në 20 vitet...

Fakulteti Histori-Filologji zbaton VKM-në, përjashtohen nga tarifat studentët ekselentë

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë pranë Universitetit të Tiranës, publikoi një listë me 9 emra, studentë në vitin e...

SHBA – “Microsoft” kalon për herë të parë “Apple”

NJU-JORK, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Gjiganti amerikan “Apple”, për disa minuta, u kalua nga konkurrenti i tij “Microsoft” që synon të bëhet sërish kompania...

OSLO – Kur falimenton për shkak të… motit!

OSLO, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Ai e kishte ngritur pasurinë duke vendosur baste shumë të rrezikshme, por ja që reshjet e dendura i morën...

SOFT NEWS – ”Apple” dhe ”Amazon” në krye të garës për...

NJU JORK, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Cili do të jetë i pari që do të arrijë pragun e 1 000 miliardë dollarëve në Bursë...

STRASBURG – Verhofstadt: Kriza italiane vë nën presion euron

STRASBURG, 29 maj /ATSH-ANSA/ - Kostatohet se sa herë ka kriza në një vend të BE-së, monedha e përbashkët, euro, vihet nën presion, po...

MADRID – Bursa shënon humbje nga situata politike në Itali dhe...

MADRID, 29 maj /ATSH-AFP/ - Bursa e Madridit shënoi humbje prej rreth 3% sot në mëngjes si pasojë e bankave kryesore spanjolle, në sfondin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA