Ballina Etiketimet Bujqesia

Etiketim: bujqesia

Progresraporti i KE-së, Krifca: Adresim kapitujve për fshatin dhe bujqësinë

TIRANË, 20 tetor /ATSH/ Komisioni Europian ka publikuar raportprogresin për Shqipërinë duke vlerësuar sektorin e bujqësisë për një sërë përparimesh gjatë këtij viti. Ministrja e...

Prodhimi i domates, MBZHR: Nuk ka probleme me farat e bimëve

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Problemet e shfaqura me prodhimin e domates në disa ferma të Roskovecit dhe Beratit, nuk erdhën si pasojë e farave...

Bujqësia në 4 vitet e ardhshme, rritje eksporteve përmes investimeve në...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Mbështetja dhe vijimi i trendit në rritje të eksporteve bujqësore, është në një ndër sfidat kryesore të Ministrisë së Bujqësisë...

Rritje e punësimit në bujqësi me 20% në 6-mujorin e parë...

TIRANË, 20 gusht /ATSH/ Punësimi në sektorin rural shënoi një përmirësim të ndjeshëm edhe në 6-mujorin e parë të këtij viti. Sipas të dhënave nga...

BRUKSEL – PE dështon në kompromisin për buxhetin e bujqësisë me...

BRUKSEL, 28 maj /ATSH-DPA/ - Të 27 vendet e BE-së dhe Parlamenti Europian nuk arritën të zgjidhnin luftën e tyre për buxhetin bujqësor prej...

Lushnjë-Fier/ Rreth 5400 tonë produkte bujqësore u eksportuan në dy javët...

TIRANË, 21 maj /ATSH/ 420 trajlerë me rreth 5360 tonë produkte bujqësore në total u eksportuan gjatë dy javëve të para të muajit maj...

Teknologjitë e reja, rritje e potencialit zhvillimor në bujqësi

TIRANË, 21 maj /ATSH/ Teknologjitë e reja, kërkimore shkencore në bujqësi, në përputhje me politikat e zhvillimit përbëjnë potencialin për të ardhmen e këtij...

Eksporti i perimeve u rrit në vlerën 8,8 miliardë lekë

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Perimet e freskëta që dominohen nga domatet dhe kastravecat , po zënë gjithnjë e më shumë vend në tregjet ndërkombëtare. Për këtë...

“Brenda mandatit të tretë 6 mijë ha serra, 150 pika të...

TIRANË, 14 prill /ATSH/ “E bëjmë Shqipërinë kampione të Ballkanit në bujqësi, turizëm, agroturizëm dhe teknologjinë dixhitale”. Kështu u shpreh sot Kryeministri Edi Rama gjatë...

Transformimi i bujqësisë nga e mbijetesës në sipërmarrëse

TIRANË, 2 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se opozita u thotë shqiptarëve atë që do të dëgjojë, ndërsa qeveria ka një Plan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA