Ballina Etiketimet Bujqesi

Etiketim: bujqesi

Krifca: Rritje e mbështetjes financiare për bujqësinë e turizmin

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, së bashku me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit,...

Rama: 3 mijë të punësuar më shumë se para pandemisë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbrëmje se "ne kemi sot 3 mijë të punësuar më shumë se para pandemisë". I...

Balla-opozitës: 7.5 milionë dollarë subvencion tek fermeri

TIRANË 25 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se 7.5 milionë dollarë do shkojë drejtpërdrejt si subvencion...

Produktet bujqësore më të kërkuarat për eksport

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Arrorët, frutat, perimet e freskëta në serra, bimët mjekësore etj., janë disa ndër produktet bujqësore shqiptare më të kërkuara për...

Rama: 9 milionë dollarë i shtohen financimit të bujqësisë

  TIRANË, 21 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot, gjatë prezantimit të buxhetit të bujqësisë për vitin 2022, se "rreth 9 milionë dollarë që...

Sistem mikrosigurimi për fermerët në raste fatkeqësish natyrore

TIRANË, 21 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Fermerët shqiptarë do të kenë së shpejti sistemin e tyre të sigurimit të prodhimeve në rast të fatkeqësive natyrore. Kryeministri Edi...

Bujqësia në Shqipëri, pa asnjë taksë

TIRANË, 21 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "ne kemi të vetmin sektor bujqësor ku nuk marrim asnjë taksë". Gjatë prezantimit të buxhetit...

Rama: 400 milionë dollarë eksporte në bujqësi

TIRANË, 21 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se rritja e eksporteve në 400 milionë dollarë është shembull kuptimplotë i zhvillimit të sektorit...

3.2 miliardë lekë mbështetje e drejtpërdrejtë për rreth 50 mijë fermerë

TIRANË, 15 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "buxheti 7.1 miliardë lekë për bujqësinë është pjesë e programit të zhvillimit rural, ku është...

Regjistrimi i fermave, Krifca: Domosdoshmëri për sigurinë ushqimore

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ Çdo fermë bujqësore apo blegtorale do të ketë një regjistër të saktë me informacion të detajuar, i cili do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA