Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

Shqipëria, angazhim të mëtejshëm në rrugën e reformave

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ - Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Cakaj, i cili nisi paraditen e sotme, vizitën e tij zyrtare në...

Siguria ushqimore/ Shqipëria e angazhuar për këtë kapitull të negociatave

TIRANË, 20 shkurt /ATSH/- Në Bruksel vijon takimi shpjegues mbi Kapitullin 12 të Acquis për ‘Sigurinë Ushqimore, Veterinarinë dhe Politikat Fitosanitare’. Ekipi i Ministrisë së...

BRUKSEL – Sondazh: Shtohen radhët e eurofobëve, por grupimet pro-BE-së mbeten...

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Eurofobët parashikohet të rriten në numër gjatë zgjedhjeve të ardhshme europiane të fund majit, por grupimet e mëdha pro-BE-së...

BRUKSEL – BE-ja paralajmëron për rreziqet e një përshkallëzimi ushtarak në...

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian paralajmëroi sot për rreziqet e një përshkallëzimi ushtarak në Venezuelë dhe theksoi se do të vazhdojë pjesëmarrjen...

BRUKSEL – BE-ja sanksionon tetë shtetas rusë për incidentet në detin...

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - BE-ja vendosi të sanksionojë tetë shtetas rusë, të përfshirë në listën e saj të zezë për përgjegjësinë e tyre...

BRUKSEL – Tusk: BE-ja mbetet në pritje të propozimeve ”konkrete dhe...

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian pret ende propozime konkrete dhe realiste nga ana e Britanisë së Madhe,  gjë që do të mundësonte...

FOKUS – NATO diskuton hapat për mbrojtjen e Europës

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të marrin në konsideratë, gjatë bisedimeve dyditore në Bruksel, duke filluar nga sot,...

BRUKSEL – May premton se do të përmbushë në kohë Brexit

BRUKSEL, 7 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministrja britanike, Theresa May premtoi se do të përmbushë në kohë Brexit, në përfundim të takimit me liderët e...

BRUKSEL -Tusk: Vend të veçantë në ferr për profetët e Brexit

BRUKSEL, 6 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk u shpreh se ka një "vend të veçantë në ferr" për profetët që...

BRUKSEL – Stoltenberg: Samiti i radhës i NATO-s në Londër

BRUKSEL, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Një samit i NATO-s lidhur me masat e reja të sigurisë për anëtarët e saj do të mbahet në Londër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA