Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

BRUKSEL – BE-ja dënon dhunën në Irlandën e Veriut pas vrasjes...

BRUKSEL, 19 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian dënoi sot incidentin e regjistruar të enjten në Londonderry, në Irlandën e Veriut, ku një gazetare  u...

BRUKSEL – BE miraton reformën për të drejtën e autorit

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-AFP/ - Reforma e diskutueshme europiane për të drejtën e autorit u miratua në mënyrë përfundimtare sot me votimin e fundit...

BRUKSEL – BE-ja hap dritën jeshile për një marrëveshje tregtare me...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-AFP/ - Shtetet anëtare të Bashkimit Europian miratuan sot hapjen e negociatave tregtare me SHBA-në, pavarësisht kundërshtimit të Francës, bënë të...

BRUKSEL – BE-ja evakuon misionin e saj nga Tripoli

BRUKSEL, 11 prill /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian evakuoi të mërkurën nga Tripoli anëtarët e një misioni asistence për shkak të përshkallëzimit të bombardimeve në...

BRUKSEL – BE miraton shtyrjen e Brexit më 31 tetor

BRUKSEL, 11 prill /ATSH-AFP/ - Liderët europianë dhe Theresa May ranë dakord dje në mbrëmje për një shtyrje të Brexit që mund të arrijë...

BRUKSEL – Roth: Europianët të gatshëm për një shtyrje me kushte...

BRUKSEL, 9 prill /ATSH-AFP/ - Europianët janë të gatshëm për t’i mundësuar Britanisë së Madhe një shtyrje të Brexit pas datës 12 prill, por...

BRUKSEL – Europianët në dilemë përballë një shtyrje të gjatë të...

BRUKSEL, 8 prill /ATSH-AFP/ - Shtetet europiane shqetësohen për efektet anësore për BE-në nga skenari i një shtyrje të gjatë të Brexit, por pavarësisht...

BRUKSEL – BE propozon rregulla etike për inteligjencën artificiale

BRUKSEL, 8 prill /ATSH-AFP/ - Mbrojtja e jetës private, transparencë dhe mosdiskriminim. Komisioni Europian propozoi sot një sërë rregullash etike për sektorin strategjik të...

BE –  Eurozona miraton një ndihmë financiare për Greqinë

BRUKSEL, 5 prill /ATSH-AFP/ - Ministrat e Financave të eurozonës miratuan të premten një ndihmë financiare prej gati një miliardë euro për Greqinë, pasi...

BRUKSEL – Ministrat e Financave të eurozonës të shqetësuar për ngadalësimin...

BRUKSEL, 5 prill /ATSH-AFP/ - Ministrat e Financave të eurozonës shprehën shqetësim të premten lidhur me ngadalësimin ekonomik të Gjermanisë dhe Italisë, Parisi vuri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA