Ballina Etiketimet Bruksel

Etiketim: bruksel

FOTO- Brukseli ju mirëpret me një tapet lulesh

TIRANË, 4 Maj/ATSH/.- Në maj, Brukseli dhe rrethinat e tij ofrojnë të gjithë spektaklin e lavdishëm të lulëzimit të pranverës, që transformojnë parqet dhe...

BRUKSEL – BE paralajmëron kundër proteksionizmit

BRUKSEL, 3 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian paralajmëroi sot kundër proteksionizmit, rreziku më i madh për ekonominë e zonës euro duke konfirmuar për momentin...

BRUKSEL – Ngadalësohet rritja ekonomike në eurozonë

BRUKSEL, 2 maj /ATSH-AFP/ - Rritja ekonomike në zonën euro është ngadalësuar ndjeshëm në tremujorin e parë, ndërkohë që papunësia ka mbetur e qendrueshme...

BRUKSEL – Barnier: Çështja irlandeze rrezik për negociatat

BRUKSEL, 30 prill /ATSH-AFP/ - Kryenegociatori i Bashkimit Europian për Brexit, Michel Barnier paralajmëroi sot në lidhje me rrezikun që rëndon mbi negociatat me...

BRUKSEL – Pompeo: Është e rëndësishme që aleatët e NATO-s të...

BRUKSEL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Është e rëndësishme që aleatët e NATO-s të respektojnë angazhimet e tyre në fushën e shpenzimeve ushtarake, theksoi sot...

BRUKSEL – NATO përshëndet takimin inkurajues mes dy Koreve

BRUKSEL, 27 prill /ATSH-AFP/ - NATO e cilësoi inkurajues takimin mes liderit koreano-verior, Kim Jong Un dhe presidentit koreano-jugor, Moon Jae-in duke theksuar se...

BRUKSEL – BE bën propozimet e para për luftën kundër dezinformimit...

BRUKSEL, 26 prill /ATSH-AFP/ - Brukseli prezantoi sot propozimet e tij për të rritur luftën kundër dezinformimit në internet duke inkurajuar Facebook dhe Twitter...

BRUKSEL – Donatorët ndërkombëtarë mbledhin 4,4 miliardë dollarë në mbështetje të...

BRUKSEL, 25 prill /ATSH-AFP/ - Donatorët ndërkombëtarë që u takuan në Bruksel mblodhën 4,4 miliardë dollarë në ndihmë të Sirisë për vitin 2018, njoftoi...

BELGJIKË – I dyshuari për konfrontim me policinë dënohet me 20...

BRUKSEL, 23 prill /ATSH-AFP/ - Xhihadisti francez, Salah Abdeslam dhe bashkëpunëtori i tij tunizian, Sofiane Ayari u dënuan sot në Bruksel me 20 vite...

BRUKSEL – BE: Ndërprerja e testeve bërthamore koreano-veriore një etapë pozitive

BRUKSEL, 21 prill /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian e cilësoi sot një etapë pozitive, të pritur prej shumë kohësh, njoftimin nga lideri korano-verior, Kim Jong...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA